Funkcjonariusze pracujący podczas działań sprawdzali czy kierujący nie są pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W akcji uczestniczyło 18 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz 28 policjantów Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 500 badań stanu trzeźwości oraz 5 badań na zawartość w organizmie narkotyków.

Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierujących jak i pieszych. W czasie trwania akcji doszło do dwóch niegroźnych kolizji. W trakcie kontroli ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego, mężczyźnie zatrzymane zostało również prawo jazdy.

Należy uznać, że tegoroczne „Andrzejki” przebiegały bezpiecznie na terenie powiatu szydłowieckiego pomimo jednego incydentu. 30 listopada ok. godz. 20.00 na terenie gminy Orońsko podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykazał się dużą nieodpowiedzialnością. 24-letni mieszkaniec gminy Orońsko, będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki mitsubishi. W trakcie kontroli mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swój czyn stracił już prawo, teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Podczas prowadzonych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani byli przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu KWP zs. w Radomiu. Dalsza współpraca będzie kontynuowana przez cały grudzień 2016 r.

sierż. Marlena Skórkiewicz