Jeszcze przed końcem pierwszej połowy po raz drugi w przeciągu 8 minut żółtą kartką został ukarany zawodnik z Kozienic. Dwie żółte kartki to oczywiście w konsekwencji czerwona i od 42 minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika.

Już na początku drugiej części gry nasza drużyna udokumentowała przewagę bramką. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Tomasz Zagórski, a gola strzałem z woleja zdobywa krytykowany ostatnio za brak skuteczności Łukasz Janik.

Przez kolejne minuty Szydłowianka miała przewagę, niestety jedna chwila nieuwagi, szybka kontra zawodników z Kozienic i mamy remis 1:1. Bramkę strzela Ciupiński w 67 minucie.

Zdaje się, że strata bramki grając w przewadze jednego zawodnika zdekoncentrowało zawodników z Szydłowca, ponieważ grająca w „10” Energia przejęła inicjatywę i kilkukrotnie zagrażała naszej bramce.

Nerwy jednak poniosły zawodnika z Kozienic, który kilka minut przed końcem spotkania rzucił wulgaryzmem do sędziego bocznego i został wyrzucony z boiska. Niestety Szydłowianka nie wykorzystała plusu jakim była gra „11” na „9” i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejne spotkanie z Victorią w Sulejówku, gdzie liczymy na zwycięstwo z jedną z najgorszych drużyn ligi. Ciężej będzie w następnym meczu, kiedy to do Szydłowca przyjedzie lider czyli rezerwy Pogoni Siedlce. Czy uda się przełamać własne boisko w pojedynku z teoretycznie lepszą drużyną? Odpowiedź 28 września.