Mieszkańcy kilku miejscowości w Gminie Chlewiska zostali pozbawieni z dnia na dzień komunikacji autobusowej. Sprawą zajął się Konrad Frysztak, Poseł na Sejm RP, który podjął interwencję u Wojewody Mazowieckiego oraz w Ministerstwie Infrastruktury. 

Jak poinformował portal naszszydlowiec.pl, od stycznia 2022 roku mieszkańcy miejscowości Aleksandrów, Antoniów, Borki, Huta, Leszczyny, Majdanki pozostali bez komunikacji zbiorowej. Dla wielu osób jest to ogromne utrudnienie. 

– Na problem mieszkańców Gminy Chlewiska zwrócił mi uwagę mój asystent społeczny Kacper Kaleta, który pochodzi z Szydłowca i jest blisko spraw okolicznych gmin i Powiatu Szydłowieckiego. Jak udało mi się ustalić, Starostwo Powiatowe w Szydłowcu organizowało komunikację autobusową na terenie Gminy Chlewiska z pieniędzy przekazywanych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Z jakiegoś powodu w tym roku wojewoda z PiS nie przekazał potrzebnej sumy. Brak komunikacji zbiorowej to dla wielu mieszkańców ogromny problem, szczególnie teraz w czasie zimy. Dlatego bezzwłocznie podjąłem interwencję poselską i wysłałem pismo do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o wyjaśnienia – poinformował Konrad Frysztak, Poseł Platformy Obywatelskiej. 

Oprócz tego poseł Konrad Frysztak wystosował w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Infrastruktury. 

– Wojewoda przekazuje samorządom pieniądze na organizację komunikacji zbiorowej z „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”, za który odpowiada właśnie Ministerstwo Infrastruktury. Mam nadzieję, że minister Adamczyk jak najszybciej odpowie na moją interpelację i przekaże brakujące środki na organizację komunikacji dla mieszkańców Gminy Chlewiska. Nie może być tak, że za błędy urzędników z PiS cierpią zwykli mieszkańcy, którzy muszą podróżować do swoich miejsc pracy, urzędów, szkół i ośrodków zdrowia. Jednocześnie dziękuję władzom Powiatu Szydłowieckiego za działania, które mają przywrócić mieszkańcom połączenia autobusowe – dodał poseł Konrad Frysztak. 

Poseł Konrad Frysztak nie wyklucza również przeprowadzenia kontroli w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oraz Ministerstwie Infrastruktury ws. braku finansowania komunikacji autobusowej w Gminie Chlewiska.

Interpelacja wysłana do ministerstwa infrastruktury (Kliknij)

Pismo wysłane do wojewody mazowieckiego (Kliknij)

info: Biuro Poselskie Konrada Frysztaka posła na Sejm RP

W tej samej sprawie:

Mieszkańcy gminy Chlewiska bez połączeń autobusowych

Radny Marek Sokołowski interweniuje u starosty szydłowieckiego