W ostatnim czasie interweniowaliśmy na portalu w imieniu mieszkańców gminy Chlewiska, a dokładnie miejscowości: Aleksandrów, Antoniów, Borki, Huta, Leszczyny i Majdanki, którzy od początku 2022 roku pozbawieni są połączeń autobusowych do Chlewisk i Szydłowca.

Sprawą zainteresował się, również Marek Sokołowski radny Rady Powiatu, który złożył zapytanie skierowane do starosty szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego o interwencję w tej sprawie. Poniżej publikujemy treść interpelacji i czekamy na odpowiedź:

W związku z informacjami medialnymi oraz głosami mieszkańców, o braku (od dnia 1 stycznia 2022 roku) przewozów o charakterze publicznym, co uniemożliwia dojazd do Szydłowca dla znacznej grupy osób, z miejscowości leżących na trasie linii 1430-400U  tj. z miejscowości: Aleksandrow, Antoniów, Huta, Majdanki, Borki.
Nadmieniam, że zamiar organizacji przewozów, na przyjętej sieci komunikacyjnej wraz z wyżej wymienioną linią został przyjęty uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 grudnia 2021 roku.
Stosownie do tej uchwały Powiat Szydłowiecki zamierza na ustalonych liniach organizować transport publiczny, w ramach powiatowych przewozów pasażerskich.
Składam więc zapytanie czy został złożony przez Zarząd Powiatu wniosek o dopłatę do transportu o charakterze usługi publicznej na terenie powiatu szydłowieckiego oraz czy została zawarta umowa na dopłatę do tego typu przewozów.
Biorąc pod uwagę, że dla wielu osób, brak przewozów stanowi wykluczenie komunikacyjne mam nadzieję na szybką odpowiedź i podjęcie działań zmierzających do przywrócenia przewozów pasażerskich.
Marek Sokołowski
Radny Rady Powiatu
Klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Szydłowieckiego

Poniżej sprawa przewozów przedstawiona w naszym artykule:

Mieszkańcy gminy Chlewiska bez połączeń autobusowych