Ponad 150 osób w grupie pieszej i ponad 70 osób w grupie rowerowej dotarło 13 sierpnia z Szydłowca do Częstochowy na Jasną Górę. 

Pielgrzymi piesi z grupy 24 z dekanatu szydłowieckiego podróżowali od 7 sierpnia, zmagając się najpierw ze strasznym upałem, następnie z deszczem, by na koniec cieszyć się piękną pogodą. Pielgrzymi rowerowi wyjechali z Szydłowca 11 sierpnia w sobotę rano w strugach deszczu, który towarzyszył im przez dłuższy czas pierwszego dnia. Na finiszu obie grupy spotkały się w Częstochowie by wspólnie pokłonić się przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

W tym roku hasłem radomskiej pielgrzymki było „Umocnieni w Duchu Świętym”.

Pod murami Jasnej Góry szydłowieckich pielgrzymów witał nasz rodak abp Wacław Depo – metropolita częstochowski.

Piesi pielgrzymi pięknie uczcili 100 – lecie niepodległości Polski. Na Jasną Górę dotarli z uszytą olbrzymią biało – czerwoną flagą, na której wypisane były intencje z którymi szli do Częstochowy pątnicy. Z wysokości wyglądało to przepięknie.

Przewodnikiem grupy pieszej był ks. Norbert Skawiński wikariusz parafii św. Zygmunta, natomiast z pielgrzymami rowerowymi jednoczył się ks. Andrzej Kania proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie, do niedawna wikariusz szydłowieckiej parafii.

Przez cały tydzień obszerną relację z pielgrzymiego szlaku prowadził dla Was portal Nasz Szydłowiec. Po raz pierwszy byliśmy szydłowieckim partnerem Pielgrzymki Radomskiej, która dosyć często w swoich social mediach udostępniała nasze relacje. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy podsyłali nam zdjęcia i video z pielgrzymiego szlaku. Szczególnie Grzegorzowi Stefańskiemu.

Dzień 1 – coraz bliżej noclegu w Niekłaniu 🙂

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Wtorek, 7 sierpnia 2018