Cierpię na astmę oskrzelowa. Mam jedną nerkę tylko jedno wydolne płuco. Mam duże trudności z oddychaniem potrzebuję tlenoterapii. Do tego wszystkiego jestem sparaliżowana od pasa w dół. Bardzo chce w miarę normalnie żyć. Dlatego proszę was o pomoc.” – tak przedstawia nam się Klaudia Kozieł. 

To dla niej już 24 kwietnia 2016 roku odbędzie się II Szydłowiecki Marsz Życia. Celem imprezy będzie zbiórka funduszy na rehabilitację oraz ułatwienie codziennego funkcjonowania Klaudii. 

Jak informują organizatorzy Szydłowieckiego Marszu Życia: KSM Szydłówek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Konrad Jóźwik i Krystian Korba – podczas imprezy przewidziane są: loteria fantowa, sprzedaż ciasta, oglądanie wozu strażackiego, występy lokalnych artystów oraz uczniów szydłowieckich szkół. Nie zdradzają póki co głównej gwiazdy wydarzenia, choć zaznaczają, że jest szansa na …dwie główne gwiazdy! Część koncertową po raz kolejny poprowadzą: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk.

Pomoc potrzebna jest już dziś. 2 kwietnia dzięki Caritas Diecezji Radomskiej udało się załatwić wózek, który pozwoli Klaudii funkcjonować na co dzień. Dzisiaj odbyło się wręczenie wózka. Dziękujemy za pomoc Caritas Diecezji Radomskiej, która zawsze wspiera nas w naszych inicjatywach.

Portal Nasz Szydłowiec sprawuje patronat medialny nad II Szydłowieckim Marszem Życia, na który oczywiście już dziś serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na bieżąco na www.naszszydlowiec.pl oraz na Charytatywny Szydłowiec