13 kwietnia w ramach minitrasy koncertowej (Kraków, Szydłowiec, Lublin) na zamkowej scenie zagrali Bastard Disco i Guiding Lights. Warszawskie zespoły przeniosły publiczność w klimat amerykańskiego punk rocka lat 90.
Bastard Disco to zespół istniejący od 2015 roku. Inspiracje czerpie z amerykańskiego noise’a i post-hardcore’u lat 90-tych.W ich muzyce słychać wpływy takich grup jak Fugazi, Quicksand, Smashing Pumpkins, Sonic Youth czy Pixies. Debiutancka płyta „Warsaw Wasted Youth” ukazała się w 2017 roku nakładem Anteny Krzyku – najstarszej polskiej wytwórni niezależnej. Zespół koncertował w całej Polsce, dzieląc scenę m.in. z Japandroids i Shame. Grał na Spring Break i OFF Festival. Razem z przyjaciółmi z Guiding Lights nagrał wydany na kasecie split. W sierpniu 2018 roku zespół nagrał drugą płytę – “China Shipping”, która ma się ukazać wiosną 2019 roku.

Guiding Lights to warszawskie trio, bazujące na amerykańskiej, garażowej muzyce. Zespół koncertuje od 2016 roku. Od tego czasu zagrali wiele koncertów w Warszawie i poza Warszawą, w tym na OFF Festival 2017.

Wszyscy, którzy zjawili się w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek z chęcią zaznania muzycznej przyjemności z całą pewnością wyszli z tego koncertu zadowoleni.

Więcej zdjęć na facebooku:

Fot. Krzysztof Ryszewski