Na zakończenie uroczystości kapłani udzielili błogosławieństwa relikwiami bł. Jana Pawła II, które zostały wprowadzone do kościoła Św. Zygmunta 2 października.

Jak to zwykle bywa w takim dniu nie zabrakło oczywiście części artystycznych poświęconych jednemu z największych naszych rodaków. Mieszkańcy Szydłowca mogli wziąć udział w montażu słowno muzycznym przygotowanym przez Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” pod kierownictwem Sławy Lorenc – Hanusz pt. „Kto ty jesteś człowieku”.

Kolejnym punktem artystycznym był koncert pt. „Niech nasza droga będzie wspólna” przygotowanego przez szydłowiecką młodzież. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie „Abba Ojcze”, a pod pomnikiem Jana Pawła II zapłonęły znicze.

13 października 2013 to również data oficjalnego otwarcia „Strefy JP2 – Centrum Młodych” w Szydłowcu. O inicjatywie Przemysława Dudy i grupy młodzieży, która współtworzy z nim „Strefę” pisaliśmy już wcześniej i z pewnością nie raz jeszcze będziemy pisać.

 

Jak się okazuje bł. Jan Paweł II to w Szydłowcu postać nadal bardzo ważna i istotna. Z całą pewnością można stwierdzić, że mieszkańcy naszego miasta nigdy nie zapomną o tym Wielkim Polaku.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z niedzielnego wydarzenia. fot. Strefa JP2 – Centrum Młodych Szydłowiec

{phocagallery view=category|categoryid=246|limitstart=0|limitcount=10|imageordering=5}