Tym razem – Gramy ! DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIAŁACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ DLA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

Poniżej szczegółowy program szydłowieckich działań na które zapraszają: szydłowiecki sztab WOŚP w Szydłowcu, na czele z szefem sztabu Marcinem Banaszczykiem oraz wszyscy współorganizatorzy, sponsorzy oraz osoby wspierające.

XXIII FINAŁ WOŚP – ORKIESTROWE ZAMIESZANIE NA ŚNIADANIE 4

Tradycyjnie nasze działania rozpocznie o godz. 10.00 „Orkiestrowe zamieszanie na śniadanie 4”, które od kilku już lat rozbrzmiewa w ciągu dnia na szydłowieckim Rynku. W programie m.in. pokazy, okazy, focia z Jurkiem, atrakcje przygotowane przez Hotel „Pod Dębem”, nie zabraknie oczywiście gorącej herbatki, ciasteczka i czegoś na swojską nutę od zespołu KUMOSIE z Sadku.

XXIII FINAŁ WOŚP – III SZYDŁOWIECKI MARSZ NORDIC WALKING

Zapraszamy już po raz trzeci do wspólnego maszerowania z kijami. Startujemy o godz. 11.30 z Rynku Wielkiego! Marsz poprowadzą instruktorki NW Agnieszka Banaszczyk i Marzena Czarnecka oraz orkiestrowe czerwone serducha, a przyświecać nam będzie hasło: „JUNIORZY I SENIORZY KIJE W DŁOŃ ! NIECH NAM BIJĄ SERCA W ORKIESTROWY TON !”

XXIII FINAŁ WOŚP – I BIEG ORKIESTROWY pt. „Biegnij z sercem dla WOŚP w Szydłowcu”

Uwaga, Uwaga po raz pierwszy w Szydłowcu wystartuje bieg. W całej Polsce biegają pod hasłem „Zmierz się z cukrzycą” , my też będziemy biegać, zapraszamy w niedzielę również o 11.30.

XXIII FINAŁ WOŚP – ORKIESTROWY BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

O godzinie 15.00 zapraszamy na orkiestrowo – karnawałowe szaleństwa. Już w najbliższą niedzielę, w sali bankietowej LODOWNIA. W programie : zabawa przy muzyce , konkursy i zabawy przygotowane przez dziewczyny z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT” oraz super Panie z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Tęczowego Misia. Nie zapomnieliśmy również o wszystkich małych łasuchach, specjalnie dla nich słodki poczęstunek.

XXIII FINAŁ WOŚP – KONCERT FINAŁOWY W CHLEWISKACH

Już od prawie 15 lat współpracujemy przy organizacji finałowych działań z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY w Chlewiskach. Oprócz kwesty ulicznej odbędzie się tam KONCERT FINAŁOWY połączony z akcją specjalnie na ten dzień przekazanych gadżetów i słodkości przygotowanych przez zespoły śpiewacze i Koła Gospodyń Wiejskich. Wystąpią m.in. młodzi artyści ze szkół Podstawowych Gminy Chlewiska, zespół muzyczny PG w Chlewiskach oraz ze Stefankowa, zespoły śpiewacze , Kapela Ludowa BLIŻEJ SERCA . Start godz. 16.00, GOK Chlewiska. O 20.00 oczywiście – ŚWIATEŁKO DO NIEBA.

XXIII FINAŁ WOŚP – KONCERT FINAŁOWY Szydłowiec! zapraszamy na Plac Targowy – róg ul. Wschodniej i Strażackiej

Kulminacyjny moment każdego finału w Szydłowcu. Będzie, będzie się działo, będzie zabawa…. a to wszystko za sprawą naszej zdolnej młodzieży i nie tylko. Wystąpią młodzi artyści z Pracowni Muzycznej PIANO p. Anny Wilkiewicz, którzy zaprezentują program specjalnie przygotowany na tegoroczny finał. W tym roku zapraszamy Was również na WIELKIE ORKIESTROWE DICO POD GWIAZDAMI. Taneczne rytmy specjalnie dla Was wygrywać będą DJ-je – MACIEK KAPTURSKI, ROTEIRO i GABRIEL oraz MATEUSZ JEZIORSKI.

A oprócz tego oczywiście AUKCJE orkiestrowych i nie tylko orkiestrowych gadżetów – do wylicytowania m.in. Finałowe koszulki, kalendarze, WOŚP-owe serce z szydłowieckiego piaskowca, karnety na świetne jedzenie w szydłowieckich punktach gastronomicznych, karnety do solarium, obrazy, szklane gadżety z huty szkła, itd., itp. A o 20.00 obowiązkowo , jak w całym kraju również nad Szydłowcem rozbłyśnie wszystkimi kolorami „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”.

Przez cały dzień , od godz. 8.00 na ulicach Szydłowca a także w Majdowie, Orońsku, Chlewiskach i Jastrzębiu kwestować będzie 118 wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Nie mijajcie ich obojętnie kochani , to właśnie dzięki nim z Szydłowca do Warszawy popłynie strumień kolejnych złotówek.

UWAGA! OTWARTY TURNIEJ FUTSALU, który od ponad 10 lat towarzyszy Finałowi, w tym roku odbędzie się w sobotę 10 stycznia, o godz. 10.00 w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Tradycyjnie już wpisowe zebrane od startujących drużyn zostanie przekazane na konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy . Serdecznie zapraszamy, bądźcie tego dnia z nami i pamiętajcie ! GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku – WOŚP Szydłowiec

oraz zachęcamy do dołączania i zapraszania znajomych do naszego eventu również na Facebooku – TUTAJ