XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 10 stycznia 2011 roku. Jak zawsze zbiórka jak i cała otaczająca ją impreza była w Szydłowcu bardzo udana. Szydłowiecki sztab zebrał grubo ponad 30 000 złotych. Jak będzie już niebawem 8 stycznia 2012 roku?

„Rock Fest na zimowo” koncert odbył się 15 stycznia 2011. Ostre rockowe granie było udziałem kilku zespołów Aerospatile, Żargon, The Pumpers, Swobodna i Efydryna. Czy w tym roku również będziemy mieli do czynienia z „Rock Festem” zimą?

„Mamo! Nie musi być wciąż tak samo!” projekt realizowany przez Towarzystwo Aktywnych PROJEKTORIAT, trwał przez kilka miesięcy. Podczas projektu odbywały się zajęcia zarówno z rodzicami jak i dziećmi. Z tego co mi wiadomo, wszyscy którzy uczestniczyli w warsztatach byli zadowoleni. Z pewnością jeszcze nie raz Projektoriat zaskoczy nas czymś nowym, co zresztą widać było w drugiej połowie roku 2011.

II Jam Session po Szydłowiecku muzyczne improwizacje odbyły się 12 marca 2011 roku. Organizatorzy Marcin Pobieda i Krzysztof Mędryk przenieśli imprezę z Jerycho Pub (już nie istnieje) do sali kinowej w zamku. Takie spotkania pokazują, że Szydłowiec żyje rockiem.

Karol Karpeta z Szydłowca w programie „Jaka to melodia?” Karol wykazał się nie lada odwagą, ale co najważniejsze wiedzą z zakresu muzyki rozrywkowej. W popularnym programie telewizyjnej jedynki wystąpił 24 marca 2011 roku w pierwszym odcinku dotarł do finału, w drugim niestety byli już lepsi. Mimo wszystko fajnie oglądało się swojego człowieka w telewizji. Kto następny?

I Przegląd Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku impreza zorganizowana 26 marca 2011 roku przez tych samych ludzi co Jam Session, tym razem w formie konkursu. Wygrał zespół Followers Of Light z Warszawy, oprócz nich zagrali również Kultura Wieku Atomowego z Radomia, WaveStrom z Radomia, Rewizor z Bielska Białej, Raincoat ze Skarżyska. W listopadzie 2011 roku odbył się kolejny koncert tego typu.

Radomska jako plac zabaw znowu na tapecie dziewczyny z TAK Projektoriat. Bo to one zmieniły w jedno niedzielne (27 marca 2011 roku) popołudnie ulicę Radomską w jeden wielki plac zabaw. Dzieciaki bawiły się świetnie, ale i rodzicie się nie nudzili. Czy jest szansa na kolejną tego typu akcję?

Wznowienie Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich za to wdzięczność należy się Arturowi Marszałkowi i Pawłowi Blochowi, którzy nie zważając na przeszkody przywrócili po wielu latach SZLPP w Szydłowcu. Chętnych było dość sporo, a z każda kolejką poziom rozgrywek rósł. Rosło na szczęście również zainteresowanie kibiców, co z pewnością cieszyło organizatorów. Inauguracja odbyła się 3 kwietnia 2011 roku.

Kiermasz Wielkanocny towarzyszy Niedzieli Palmowej już od 9 lat. To podczas kiermaszu procesji do kościoła przewodzi Jezus na osiołku, w sprzedaży jest wówczas wiele regionalnych i staropolskich potraw czy produktów codziennego użytku. Kiermasz w Szydłowcu cieszy się dość dużą popularnością.

Radio Maryja i TV Trwam w Szydłowcu wydarzenie dość spore jak na tak małe miasto jak Szydłowiec, miało miejsce 2 maja 2011 roku. Przed wizytą w Szydłowcu w Toruniu byli Pan Marek Sokołowski i proboszcz Adam Radzimirski, którzy wystąpili w radiu i opowiadali o Szydłowcu i o naszym kościele. Mimo wszystko ludzi na Mszy Św. transmitowanej w telewizji mogło być więcej. Widocznie większość wolała obejrzeć swoja świątynie w kościele. Zbyt szybko te dwa główne katolickie media chyba do Szydłowca nie zagoszczą.

IX Szydłowieckie Zygmunty chyba największa w tym momencie impreza w Szydłowcu już dość dobrze znana w okolicy, skoro raz na jakiś czas ktoś znany szydłowieckie progi odwiedzi. W tym roku było z pompą, kolorowo, ogniście i muzycznie. Główną gwiazdą wieczoru był zespół Golden Life, który do czerwoności rozpalił szydłowiecką publiczność. W 2012 roku jubileuszowe X Zygmunty, cóż to będzie się działo? strach pomyśleć 🙂

Śnieg w weekend majowy może to śmieszne wydarzenie, ale z pewnością jakieś to wydarzenie było. Dzień wcześniej odbywały się IX Szydłowieckie Zygmunty i wizytacja Radia Maryja z TV Trwam, przy wiosennej pogodzie. A dzień później Szydłowiec pokrył biały puch, co utrudniło przeprowadzenie drugiego dnia „zygmuntów”. Jak żyje do tamtej pory w weekend majowy śniegu nie widziałem.

VI Dzień Kultury Żydowskiej „Mazel Tow” odbył się 8 maja. Dość ciekawa i orientalna impreza, przyciągnęła do zamku dość sporą liczbę widzów. Atrakcje muzyczne , smakowe i multimedialne podobały się uczestnikom. Żydzi na stałe są wpisani w nasz krajobraz i nie da się tego ukryć, trzeba natomiast pamiętać o wyważeniu kultury żydowskiej z naszą polską o której często zapominamy.

XVIII Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca” trwały w dniach 18,19 i 20 maj. Jak co roku młodzi i starsi teatralni artyści dali nam chwile wzruszeń i humoru. Te ostatnie Spotkania zostaną zapamiętane szczególnie na finał, kiedy uczestników zaatakowała potężna burza, która przerwała finałowy spektakl. Może w nadchodzącym roku zobaczymy to czego nie udało się zobaczyć ostatnio?

Dzień Dziecka z Lusią Ogińską wielu pewnie zastanawia się co to za Pani, a zajmuje się ona pisaniem dla dzieci. Dziecięcą imprezą zajęło się Prawo i Sprawiedliwość działające w Szydłowcu, a gościem specjalnym była poseł Marzena Wróbel. Impreza dla dzieciaków z pewnością fajna, a co najważniejsze podczas pięknej słonecznej pogody.

Dzień Dziecka w Szydłowcu kolejna impreza dla dzieci, tym razem organizowana przez Urząd Miejski. Super zabawy prowadzone przez nauczycieli i urzędników bardzo podobały się dzieciakom. Furorę zrobili burmistrz Andrzej Jarzyński (jako komar Andrzej) i przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk (jako muszka Krysia).

Prawie Reggae po Szydłowiecku impreza z 3 czerwca 2011 roku, którą ciężko opisać. Dziwna nazwa, po której w sumie nie wiadomo było czego się spodziewać podczas koncertu. Mało ludzi na zamkowym dziedzińcu to rzucało się w oczy. Mimo wszystko dopisali muzycy, którzy na scenie pojawili się w kolejności: Magister Ninja z Łodzi, Swobodna z Szydłowca i Fractal z Radomia.

IX Szydłowieckie Spotkania Orkiestr Dętych odbyły się na szydłowieckim rynku 5 czerwca w bardzo słoneczne i gorące popołudnie. To, że mamy wspaniałą Miejską Orkiestrę Dętą w Szydłowcu pod batutą Henryka Kapturskiego wszyscy już wiemy, ale tamtego popołudnia zaprezentowało się w Szydłowcu jeszcze kilka innych również świetnych. Oby w 2012 roku podczas jubileuszowych Spotkań pogoda również dopisała.

Koniec Klubu „Jupiter ’72” 7 czerwca zapadła decyzja by użytkownicy lokalu przy ulicy Kościuszki 207 opuścili jego mury. W 2012 roku klub obchodził by swoje 40-lecie istnienia. Każdy miał swoje racje i jakieś ambicje w tej sprawie w której jakby nie było trochę szumu się zrobiło, jednak ostatnio temat ucichł i w sumie to nie wiadomo co dzieje się teraz we wspomnianym lokalu.

40-lecie kapłaństwa księdza dziekana Adama Radzimirskiego szmat czasu funkcję proboszcza pełni w naszej parafii ksiądz Adam i choć niektórzy mają o nim negatywne zdanie to jednego nie można księdzu odmówić, że jest bardzo dobrym gospodarzem. Spójmy jak piękną wizytówką naszego szydłowieckiego rynku jest dziś kościół Św.Zygmunta.

XXIV Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety 12 czerwca na szydłowieckim zamku zrobiło się dość folklorystycznie. Pierwszy raz uczestniczyłem w czymś takim i jakże wielkie zdziwienie mnie ogarnęło gdy zobaczyłem pełny dziedziniec ludzi. Fajna, swojska impreza, która z racji tradycji powinna być kontynuowana jeszcze wiele, wiele lat.

XX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku święto sportowców, którzy na starcie w tym roku stawili się w liczbie blisko stu zawodników. Najlepszy okazał się reprezentant Polski Michał Kaczmarek. Impreza popularna w całym kraju, ale również poza granicami Polski, może warto było by zrobić z tego naprawdę wielkie widowisko?

Wianki to coroczna tradycyjna już impreza, która rozpoczyna się na tyłach wyspy zamkowej, a swój finał ma na dziedzińcu. W tym roku gwiazdą wieczoru był zespół Zdrowa Woda legenda muzyki blues w Polsce. Z mojej strony mogę powiedzieć jedno, jak co roku takie gwiazdy będą grały na Wiankach, to ja osobiście będę wielce usatysfakcjonowany.

Marek Zdziech kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki przy SZCKiS jakąż to burzę komentarzy wywołał wpis, że Pan Zdziech objął to stanowisko. W większości nie były to przychylne opinie, a przecież jeszcze kilka lat wstecz z woli ludu został radnym miejskim , a z woli kolegów radnych nawet przewodniczącym tejże rady. Ja również byłem sceptykiem tej kandydatury, ale przyjąłem teraz zasadę obserwacji i obserwuję choć z ubocza. Z reguły jestem dobrym człowiekiem i każdemu życzę powodzenia.

Wielki Finał Szydłowieckiej Ligi Piątek Piłkarskich odbył się 10 lipca i był bardzo oczekiwany. Dobrze wiecie, że poziom gry rósł z kolejki na kolejkę, a kibice którzy przychodzili mieli swoich faworytów. Faza play-off wyłoniła dwóch finalistów CBS i Stare Wariaty, wygrało doświadczenie tych pierwszy, który wygrali wskrzeszoną szydłowiecką ligę. Brawa dla Pawła Blocha i Artura Marszałka za organizację, a dla CBS czyli mistrzów wielkie gratulacje!

Wyścig kolarski „Dookoła Mazowsza” 29 i 30 lipca 2011 roku w te dwa dni mieliśmy w Szydłowcu istny najazd rowerów. Wielkie kolarskie widowisko w słońcu i w przeraźliwym deszczu mogli oglądać mieszkańcy Szydłowca. Nie brakowało również emocji, gdy praktycznie przed samą metą widzieliśmy groźnie wyglądającą kraksę. Lubię takie imprezy.

Turniej rycerski „O szablę Mikołaja i Krzysztofa Szydłowieckich” cały dzień lało…i lało..i lało…i tak od kilku lat leje podczas tego turnieju rycerskiego. Coś nie mają szczęścia Ci nasi rycerze, no ale widownia była, szczególnie wieczorem gdy mieszkańcy mogli obejrzeć inscenizację bitwy nocą. Oby w tym roku nie lało, bo ta impreza może być ogromnym atutem Szydłowca.

Szydłowiecka Grupa Pielgrzymkowa nr 24 wyrusza na pielgrzymi szlak jak co roku ponad 200 osób z dekanatu szydłowieckiego wyrusza spod kościoła Św.Zygmunta na Jasną Górę. W tym roku po raz kolejny przewodnikiem grupy był ksiądz Andrzej Kania, a liderem niezawodny Piotr „Weksa” Śliwa. Pielgrzymka to niesamowita przygoda i rekolekcje w drodze, podczas których można się nieźle po zastanawiać i naładować pozytywną energią.

Rock Fest paru kolesi z Szydłowca już od kilku lat robi dość dużą imprezę rockową i dają radę. W tym roku krajobraz dobrej zabawy popsuły protesty tzw. „narodowców” jednak i tak Ci mieli się dobrze bawić uczynili to przy dźwiękach takich zespołów jak: Opcji jest wiele, Aerospatile, Na Zewnątrz, MiR, Sabaka Niewirna, Swobodna, The Analogs i gość specjalny prosto z Hiszpanii Oferta Especial, którzy okazali się strzałem w dziesiątkę.

Cięcie to nowatorski projekt realizowany w Szydłowcu. W lokalu przy ulicy Radomskiej rezydowali Krytyka Polityczna, Centrum Sztuki Współczesnej, i Muzeum Sztuki Nowoczesnej wszyscy działali we współpracy z Towarzystwem Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”. Organizowane były pokazy filmów, zajęcia dla dzieci, gorące dyskusje o Szydłowcu. Póki co odzew mieszkańców niewielki, a niby zawsze marzyli o tym, by usiąść i porozmawiać o swoich bolączkach z władzami miasta. Była okazja, większość nie korzystała, dlaczego? Miejmy nadzieję, że te działania będą jednak kontynuowane.

Przedstawiciele PiS w Szydłowcu wrzesień był czasem kampanii wyborczej, także i w Szydłowcu była ona widoczna. 18 września w niedzielę Agnieszka Górska szefowa szydłowieckiego PiSu zorganizowała spotkanie wyborców z kandydatami ( Wojciech Skurkiewicz, Zbigniew Kuźmiuk, Marek Suski). Gwiazdą spotkania był europoseł Janusz Wojciechowski.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Szydłowcu rzadko się zdarza by gwiazda kabaretowa tego pokroju występowała w naszym mieście. Zdawało się jeszcze przed występem, że widownia będzie nieliczna z racji wysokich cen biletów, sam nie pojawiłem się wówczas na zamku bo myślałem, że będzie to klapa. Myliłem się i może to na szczęście, bo ludzi podobno było dość sporo.

Skate Park na jednym ze spotkań w ramach projektu „Cięcie” pojawiło się kilku młodych chłopaków z gotowym pomysłem, bo zamarzyli sobie w Szydłowcu … skatepark. Temat szybko podchwycony, szybko zebrana imponująca liczba petycji i aprobata burmistrza Jarzyńskiego pchnęły temat. Skatepark jak zapewniają władze miasta w Szydłowcu powstanie i to na dobrą sprawą dzięki tym młodym ludziom. Tak więc młodzieży, sami widzicie, jak się chce to można!

Ministrowie RP w Szydłowcu kampanii wyborczej ciąg dalszy tym razem swoje show w Szydłowcu miała Platforma Obywatelska. W Szydłowcu pojawili się Minister Zdrowia Ewa Kopacz i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Niestety dość skrzętnie ukrywana informacja nie przywiodła na spotkanie z ministrami zbyt wielu mieszkańców Szydłowca. Szkoda. Tak na dobrą sprawę nie potrafię odnaleźć sensu w tak zorganizowanym spotkaniu przed wyborczym?

Dariusz Grudzień z zespołem w Teleexpressie Darek Grudzień to człowiek z Szydłowca, członek nie istniejącego już legendarnego zespołu AZYL P. Dziś ma już nowy zespół Full Blackstone, który właśnie jest na etapie promocji. Stąd występ w Teleexpressie, fajnie było zobaczyć znajoma twarz w telewizji.

Debata kandydatów tym razem spotkali się przedstawiciele różnych partii. Wojciech Skurkiewicz z PiS, Andrzej Łuczycki z PO i Zdzisław Maszkiewicz, który reprezentował Lucynę Wiśniewską z Prawicy RP. Byli to kandydaci do senatu, a spotkanie zorganizowała szydłowiecka Platforma. Padło trochę obietnic i pustych słów, czy wynikło coś z tego?

Żydowska tradycja na ulicach Szydłowca 11 października na rogu ulic Kilińskiego i Radomskiej rozstawiony został namiot ze specjałami kuchni żydowskiej. Stoisko zorganizowało TAK Projektoriat z okazji Święta Sukkot czyli Święta Namiotów radosnego żydowskiego święta.

V Spotkania chóralne w tym roku chóry liczebnie nie dopisały bo były tylko dwa z Szydłowca i Przysuchy, ale i tak było dość ciekawie. Tym bardziej, że w tego typu muzyce nie gustuje to i tak mi się podobało. Większość publiczności była już starsza, ale i kilka młodych osób dało się zauważyć. Nie modna ale ciekawa impreza.

Młodzi z Winkiem kontrowersyjna nazwa nie była niczym innym jak występ w szydłowieckiej farze chóru młodzieżowego dyrygowanego przez księdza. Koncert odbył się 23 października i co dało zauważyć się po reakcjach zebranych ludzi bardzo im się podobał. Wesoła chrześcijańska muzyka motywowała do bujania się i klaskania w dłonie.

Słowa, które nie giną rok 2011 był rokiem Czesława Miłosza. Z tej właśnie okazji szydłowiecka młodzież przygotowała spektakl słowno – muzyczny pod wspomnianym tytułem. Tłumy jakie pojawiły się w szydłowieckiej sali kinowej, z pewnością były zadowolone z artystycznych wrażeń.

II Przegląd Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku 11 listopada w Dzień Niepodległości odbył się ten muzyczny konkurs. Werdykt jak pisałem w artykule był dla mnie niezrozumiały, ale cóż z wyrokiem się nie dyskutuje. Najważniejsze, że dosyć ciekawe zespoły zagrały na ostatnim przeglądzie

Straż Pożarna w TVN24 to wydarzenie dość sensacyjne o którym mówiło całe miasto i śmiało się z nieporadności komendanta Pytlaka przed kamerami. Przynajmniej choć przez chwilę Szydłowiec był na ustach połowy kraju, szkoda tylko, że w takich okolicznościach. Ostatnio coś sprawa ucichła, czy wszystko zostało wyjaśnione?

VI Szydłowiecka Gala Taneczna tłumy nadciągnęły na halę sportową przy ZS im. Jana Pawła II. Mieli rację. Bo było na co popatrzeć bo i dziecięce pokazy taneczne i show zespołów tanecznych jak również tańce dorosłych profesjonalnych par musiały się podobać. Niesamowite widowisko!

Ewa Kopacz Marszałkiem Sejmu może i nie rodowita szydłowianka, ale osoba przez wiele lat związana z Szydłowcem i do tego zostaje Marszałkiem Sejmu, czyż to nie powód do radości? nawet Ci co nie głosowali na Panią Ewę powinni być dumni. Ja jestem! No bo dlaczego by nie?

Rusza Projekt Kluczowy ileż się o tym projekcie nie słyszało i gadało? cały czas był w gdzieś w fazie wirtualnej, w fazie planowania i obiecywania. No, ale wreszcie nadszedł ten czas i projekt kluczowy został zamknięty ostatnią klamrą i została podpisana umowa z wykonawcami. Co z tego będziemy mieli? odnowiony Ratusz i budynek „Pod Dębem”, nowe centrum multimedialne zamiast starej harcówki, to w najbliższym czasie. A potem mam nadzieję, że wreszcie zostanie zrobiony porządek gruntowny z naszym szydłowieckim zamkiem i całym parkiem dookoła.

„czteroŁapy i My” 26 listopada w sobotnie popołudnie na Garbarskiej 3 był czas dla czworonożnych przyjaciół. Impreza w większym stopniu do końca nie wypaliła, z pewnością nie było tak jak sobie wymarzyli organizatorzy, czyli grupa „Bezdomniaków Szydłowieckich”. Mimo wszystko akcja godna powtórzenia, ludzi trzeba edukować i uświadamiać, że pies to nie zabawka, którą niepotrzebną wyrzucamy do kosza.

Wernisaż wystawy poplenerowej również 26 listopad, jednak tym razem w zamku coś dla koneserów sztuki i obrazów. Przybyli goście mogli podziwiać dzieła uczestników VII Szydłowieckiego Pleneru Malarskiego im. Władysława Aleksandra Maleckiego. Dla tych co lubią taką formę rozrywki jak najbardziej impreza wskazana.

Dominik Furman z Szydłowca piłkarzem Legii Warszawa brzmi jak jakiś żart, a jednak to prawda. Dominik Furman od kilku już lat grał w młodzieżowej chyba najpopularniejszego klubu piłkarskiego w Polsce. Nareszcie doczekał się i został doceniony w formie kontraktu z dorosłym zespołem. Nic tylko teraz czekać na debiut Dominika w lidze, a potem w europejskich pucharach, a kto wie może kiedyś nawet w reprezentacji.

„Wieczornica” poświęcona Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu jedna z największych klap mijającego roku. Wydarzenie, które naprawdę mogło być zrobione z jakąkolwiek pompą, zostało (tak mi się wydaje) przez organizatorów zlekceważone. Niech przemówi za tym fakt, że na widowni usiadło 15 osób z czego praktycznie wszyscy byli strzelcami, wojskowymi, albo związanymi z tymi wymienionymi.

Święty Mikołaj na szydłowieckim rynku już od dziesięciu lat Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej organizuje takie paczki dla dzieci pod ratuszem. Choć są różne głosy na ten temat (po co dzieci trzymać w takie zimno tyle na dworze, po co cała pokazówka). Faktycznie jest w tym trochę racji, pamiętajmy jednak, że niektórzy tak mają, że gdy coś robią chcą się pokazać i to wcale nie jest złe.

Targowica Miejska otwarta długo oczekiwana przez handlujących i kupujących nowa zmodernizowana targowica wreszcie została otwarta. Czy poprawi to wygodę na targowicy, czy zmniejszy to bezrobocie i da nowe miejsca pracy? nie wiemy, choć takie są założenia. Czas pokaże.

Nowe boisko w ZS. Korpusu Ochrony Pogranicza jakoś niewiele słyszałem o budowie tego boiska, być może dlatego, że szkoła jest trochę na uboczu. No, ale budowało się i zostało wybudowane. Otwarcie jak na grudniową porę roku odbyło się w przyjemnej pogodzie. A otwarcia dokonywali włodarze powiatowi, no bo szkoła im. KOP pod powiat należy. Gratuluję szkole i powiatowi tej inwestycji!

Alternative Music Party młodzieżowa punk-rockowa impreza, zorganizowana niewielkim kosztem, a przywiodła na salę kinową szydłowieckiego zamku dość sporą liczbę młodych osób, które świetnie bawiły się przy dźwiękach swojej ulubionej muzy. Kolejny apel do młodzieży, jak widać można! Więc działajcie! Nie narzekajcie!

Koncert Kolęd „Gloria in Excelsis Deo” gdy szedłem na koncert miałem mieszane uczucia, bo nie zawsze takie koncerty wychodziły jak należy. Cieszę się jednak, że poszedłem bo było to bardzo fajne świąteczne akustyczne śpiewanie kolęd.

Śmierć Zofii Jarzyńskiej na koniec roku spotkała całe nasze miasto smutna sytuacja, zmarła żona burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego. I nawet nie chodzi tutaj, że była Jego żoną, tylko o to, że była wspaniałą, serdeczną i ciepłą kobietą, a zakład fotograficzny na rynku w Szydłowcu już nigdy nie będzie taki sam. No bo jak? bez Pani Zosi. Zmarła w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia 2011 roku w wieku 60 lat…

Wacław Depo arcybiskupem metropolii częstochowskiej 29 grudnia w samo południe media ogłosiły oficjalny komunikat. Papież Benedykt XVI dotychczasowego biskupa diecezjo zamojsko-lubaczowskiej mianował arcybiskupem częstochowskim. Kolejny wielki człowiek z Szydłowca. Serdeczne gratulacje Ekscelencjo!

No i tak minął rok najpierw na www.naszszydlowiec.blogspot.com , a od 9 września na www.naszszydlowiec.pl

Z pewnością miejsce miało jeszcze wiele innych wydarzeń o , których nie pisałem, dlatego zachęcam wszystkich by te najważniejsze wpisywali w komentarzach, jak również do tego byście komentowali te wymienione.

Które wydarzenie według Was było najważniejsze w mijającym roku?

Ostatni rok był owocny w wydarzenia wielkie, w te troszkę mniejszej rangi, kulturalne, polityczne, kościelne, wesołe czy smutne, zwycięskie czy w wielkie porażki. Jednym słowem działo się dość sporo, a w nowym roku mamy nadzieję, że będzie działo się jeszcze więcej.

Wszystkim, którzy tworzą wspólnie naszą Małą Ojczyznę jaką jest Szydłowiec i Jego okolice, wszystkim którym na sercu leży dobro naszego miasta!

Z okazji NOWEGO ROKU składam życzenia wszelkiej pomyślności, by NASZ SZYDŁOWIEC był naszym wspólnym dziełem, by między nami nie było zawiści czy chorej konkurencji, by każdy był dla siebie życzliwy i z chęcią sobie pomagał, byśmy za rok mogli spojrzeć w lustro i powiedzieć „wykonałem dobrą robotę”, byśmy nie uciekali z tego miasta, a starali się szukać rozwiązań by było nam tutaj lepiej, bo ta ziemia nas wychowała, ta ziemia nas karmiła  i w tej ziemi przyjdzie nam kiedyś spocząć.

NO! to Happy New Year! Szczęśliwego Nowego Roku!

Marcin Banaszczyk – www.naszszydlowiec.pl