w kategorii dzieci i młodzież szkolna do 18 roku życia

I miejsce – Kamil Kwaśniewski – ,,Piękny zakątek”

II miejsce – Sylwia Boczek – ,,W odbiciu”

III miejsce – Bartłomiej Szpetko – ,,Ulica nocą”

wyróżnienie – Kinga Malmon – ,,Wiosna nad Kamieniołomem”

w kategorii dorośli powyżej 18 roku życia

I miejsce – Marcin Banaszczyk – ,,Panie przymnóż nam wiary”

II miejsce – Wojciech Domagała – ,,Cmentarz żydowski w Szydłowcu”

III miejsce – Jan Kurpiński – ,,Świt”

wyróżnienie -Adrian Sadza – za zdjęcia (3 szt.)

Podczas ogłaszania wyników przewodniczący Komisji Konkursowej – Zbigniew Kopciński wyraził słowa uznania dla młodych fotografów. Mówił że poziom prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu jest bardzo wysoki, a zdjęcia, choć prezentują miejsca fotografowane wielokrotnie, przyciągają swoją oryginalnością. Zdaniem Przewodniczącego uczestnicy podeszli do konkursu bardzo poważnie, o czym świadczyły profesjonalność i kunszt ich zdjęć. Także zgromadzona w galerii Centrum Multimedialnego publiczność nie szczędziła pochwał.

Gratulując laureatom Burmistrz Andrzej Jarzyński serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez Studio Fotograficzne Z.A. Jarzyńscy.

Tak się składa, że to właśnie ja (redaktor naczelny portalu naszszydlowiec.pl) „zgarnąłem” główną nagrodę wśród dorosłych. Korzystając z okazji i możliwości chciałbym podziękować jury za zaufanie, wszak profesjonalnym fotografem nie jestem.

Robienie zdjęć wynika z wykonywanej pracy, choć nie ukrywam, że mimo wszystko stało się to moją pasją i jak się okazuje wychodzi mi to z każdym pstryknięciem lepiej. Zdjęcie, które okazało się zwycięskie zostało zrobione całkowicie przypadkiem tym większe moje zaskoczenie.

Głosy, które się pojawiają i mówią o tym, że kogoś „klepnąłem odpowiednio w plecy”, aby wygrać-  traktuje jako totalną bezmyślność i brak szacunku do osób żyjących w Szydłowcu i chcących coś dla tego miasta zrobić. W tym miejscu gratuluję wszystkim, którym chce się uwieczniać szydłowieckie chwile właśnie na fotografiach.

Wielkim wyróżnieniem jest dla mnie omawiane konkursowe zwycięstwo. W ogóle się nie spodziewałem co z pewnością dało się zauważyć podczas wręczania nagród. Wielkim szacunkiem darzę swoich „konkurentów” szczególnie Janka Kurpińskiego i Adriana Sadzę, których uważam za profesjonalnych fotografów, zdecydowanie lepszych ode mnie totalnego amatora 🙂

 Więcej zdjęć konkursowych na www.szydlowiec.pl