Pismo komentuje słowa Sławomira Nojka na temat znanej czytelnikom portalu sprawy Wspólnot Mieszkaniowych, które upominały się o swoje pieniądze. Temat poruszony został w czwartym odcinku programu „Twarzą w Twarz” w którym gościem Marcina Banaszczyka był właśnie Sławomir Nojek.

Kto mówi w tej sytuacji prawdę? Z tego co wiemy sprawa ta nie zakończy się na tym jednym piśmie od Stefana Wesołowskiego. Więcej niebawem na Nasz Szydłowiec. Poniżej prezentujemy rzeczone pismo. Pisownia oryginalna.

Szydłowiec dnia 30.10.2014 rok

Pan Marcin Banaszczyk

Redaktor- Właściciel portalu internetowego Nasz Szydłowiec.

Szanowny Panie Redaktorze.

W wyemitowanym programie z udziałem kandydata na Burmistrza Pana Sławomira Nojka jest nieprawda . Nazwę to po imieniu kłamstwo, które nie odzwierciedla rzeczywistości.

Oczywiście dotyczy tylko wątku związanego ze wspólnotami mieszkaniowymi. Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Jachowskiego 14 w osobach Stefan Wesołowski i śp. Norbert Turek pismem z dnia 19.09.2011 rok zawiadomił Prokuraturę o popełnieniu przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu pieniędzy z konta Wspólnoty Mieszkaniowej przez ABK o łącznej kwocie 92.526,36 zł tj o przestępstwo z art.284 paragr.2 kk. Zawiadomienie to spowodowało lawinę roszczeń pozostałych Wspólnot Mieszkaniowych w stosunku do ABK i Gminy Szydłowiec. Trzech letnie boję zakończyły się sukcesem , Gmina oddaje wspólnotom Mieszkaniowym przywłaszczone pieniądze na podstawie prawomocnych nakazów sądowych ,zajęć komorniczych i porozumień. Na obecna chwilę w postępowaniu procesowym są dwie wspólnoty o tzw. ciepło z łącznym roszczeniem ok. 200.000 zł. Możemy jako Zarządy Wspólnot Mieszkaniowych otrąbić sukces. Porażką jest to , że sprawa karana wobec Burmistrza Jarzyńskiego została umorzona przez Prokuraturę a Sąd utrzymał jej postanowieni. Jako osoba poszkodowana w tym procederze nie mogę zrozumieć tego prokuratorsko-sądwego postanowienia. Sąd Cywilny mający swoją siedzibę w tym samym budynku prawomocnie nakazuje Gminie zwrócenie przywłaszczonych pieniędzy wraz z odsetkami a Sąd Karny nie widzi w tym naruszenia prawa. Sprawa ta odbiła się dużym rezonansem w lokalnej społeczności.

Po konsultacjach z Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych dementuję ,iż kandydat na Burmistrza Pan Sławomir Nojek był ojcem i twórcą tego sukcesu oraz , że za jego pośrednictwem sprawami procesowymi zajęła się warszawska kancelaria. Jest to zwykłe kłamstwo . Powtarzam kłamstwo . Przypisywanie sobie wielkich zasług w sprawie do której doczepił się kandydat jak” rzep do psiego ogona” na wstępie podważa jego wiarygodność i uczciwość . Pan Sławomir Nojek –kandydat na Burmistrza Szydłowca nigdy nie był upoważniony do reprezentowania Zarządów Wspólnot Mieszkaniowych przed urzędami ,sądami itd. Po prostu przyczepił się jak” rzep do psiego do ogona i chce ugrać za swój sukces ,sukces innych . Pragnę nadmienić , że śp Norbert Turek był twórcą tego sukcesu.

Nojek nigdy prze nigdy.

Stefan Wesołowski Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Jachowskiego 14