40 lat temu ostatni raz w Szydłowcu mogliśmy emocjonować się grą męskiej drużyny siatkarskiej. Dziś Rodzinna Akademia Sportu w Szydłowcu poinformowała, że męska siatkówka w naszym mieście wraca.

Od sezonu 2021/22 w rozgrywkach IV ligi Mazowieckiej Piłki Siatkowej Mężczyzn występować będzie szydłowiecka drużyna pod nazwą Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec.

Wszystko to za sprawą naszych wspaniałych przyjaciół i jednocześnie sponsorów tej inicjatywy. Firm WOJTMAR fotowoltaika i AJHmedia. Ci niesamowici przedsiębiorcy stoją za rozwojem szydłowieckiej siatkówki już od dwóch lat i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała. Drużyna Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec będzie Was reprezentowała na parkietach IV ligi mazowieckiej tego sezonu. Trzymajcie kciuki” – powiedział Grzegorz Nowak prezes Rodzinnej Akademii Sportu, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia.

Inicjatywa wspierana jest również przez innych donatorów i instytucje: burmistrza Szydłowca i starostę powiatu szydłowieckiego.

Dzięki wsparciu sponsorów drużyna może domknąć budżet tego przedsięwzięcia co nie jest łatwe dla stowarzyszenia RAS. Samodzielnie byłoby to niemożliwe do zrealizowania.

Podejmujemy wyzwanie posiadając wsparcie wystarczające do startu w zawodach. Mamy nadzieję na dobre wyniki w sezonie i świetną promocję naszego regionu na arenach mazowieckich hal sportowych w IV lidze” – mówi Grzegorz Nowak.

Historia piłki siatkowej w Szydłowcu to krótki epizod z lat 80tych. Z informacji pochodzących z książki o historii Szydłowianki Szydłowiec Macieja Cendra wynika, że w 1978 roku zaistniała w ramach klubu wielosekcyjnego z inicjatywy Mirosława Wieczorka piłka siatkowa. Treningi odbywały się w ramach SKS w sali gimnastycznej miejscowego LO im. Henryka SIenkiewicza. W latach 1983/85 jak wspominają ówcześni zawodnicy, grali oni w III Lidze Kielecko – Lubelsko – Radomskiej, mając za rywali drużyny: Skórzani Skarżysko – Kamienna, Ładę Biłgoraj, Broń Radom, Pogoń Staszów, Sygnał Lublin, Oskar Przysucha.  Trzon drużyny stanowili: Mirosław Wieczorek, Ryszard Wieczorek, Zdzisław Grzyb, Jarosław Lisak, Krzysztof Paweł, Leszek Jaśkiewicz, Sławomir Rojek, Marek Janicki, Andrzej Szymkiewicz, Jarosław Szymkiewicz, Andrzej Podlewski.

Niestety po tych dwóch latach sekcja przestała istnieć, zapewne ze względów finansowych jak to zwykle bywało. Teraz spróbujemy odbudować to co zostawało zaniedbane od lat i wracamy na parkiety siatkarskie Mazowsza. Trzymajcie kciuki. Chcemy na trwałe zaistnieć na mapie siatkarskiej Polski” – zapowiada Grzegorz Nowak.

Warto wspomnieć, że w latach 90-tych odbyła się już jedna próba reaktywacji siatkówki mężczyzn w Szydłowcu. Rewelacją wszelkich rozgrywek w regionie radomskim była amatorska drużyna z Szydłowca, na którą nie było mocnych. Grali w niej m.in Grzegorz Nowak, Krzysztof Jedynak, Jarosłąw Gędek, Jacek Wlazło, Paweł Wlazło, Sebastian Dziwirek. Wielu z nich nadal pozostaje aktywnych na parkietach siatkarskich hal nie tylko w rozgrywkach old – boyów.

Wkrótce poznamy skład nowej szydłowieckiej drużyny Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec, który przedstawimy również na portalu.

Oprócz męskiej drużyny na parkietach zobaczymy, również młode adeptki siatkówki, które zagrają w kategorii młodziczek na Mazowszu.

Póki co nie wiadomo czy w rozgrywkach ligowych pojawi się damska drużyna seniorek RAS6 Szydłowiec. Kilka zawodniczek wyjechało na studia, trwają rozmowy na ten temat.

Trzymamy kciuki za nasze siatkarskie drużyny! „Nasz Szydłowiec” wspiera siatkówkę w Szydłowcu! Kibicujemy naszym!