naszszydlowiec.pl: Który instrument jest Ci bliższy: skrzypce czy ukulele?

Zuzanna Gadowska: Skrzypce na pewno są mi bliższe patrząc na to z perspektywy czasu , gram już na nich 7 lat. Na ukulele zaczęłam grać dość późno, gdy tata pokazał mi ten instrument i bardzo mi się spodobał .

Obecnie nie potrafiłabym spędzić dnia bez jednego ani drugiego instrumentu. Oprócz tych instrumentów gram jeszcze na fortepianie od 3 lat i na gitarze od roku.

naszszydlowiec.pl: Z twoich nagrań w internecie można zauważyć, że nadal poszukujesz swojej drogi.Powiedz czy wiesz już w jakim repertuarze czujesz się najlepiej? jeżeli tak to w jakim?

Zuzanna Gadowska: Tak, nadal poszukuje swojej drogi. Na chwilę obecną dobrze czuje się w muzyce folkowej, takiej jaką śpiewają tacy artyści jak Sóley czy nawet w popowej, w stylu Emeli Sande. Jednak wiem, że prędzej czy później znudzi mi się to i znajdę coś nowego.

Jak na razie własne utwory komponuje właśnie w stylu typowo folkowym.

naszszydlowiec.pl: Jaki wpływ na to co robisz ma osoba Twojego taty Artura Gadowskiego wokalisty zespołu IRA? Kibicuje Ci czy raczej odradza karierę muzyczną?

Zuzanna Gadowska: Mój tata bardzo mi pomaga, nawet nie spodziewałam się ,że będzie aż w takim stopniu pomocny. Docenia to co robię i na szczęście szanuje mój wybór, co jest dla mnie najważniejsze. A jeśli chodzi o przyszłość o tzw. karierę wiem, że będzie starał się pomóc mi ze wszystkich sił.

naszszydlowiec.pl: Czy muzyka jest w ogóle tym co chcesz robić w życiu?

Zuzanna Gadowska: Stanowczo TAK. Kocham muzykę i wiem, że zawsze będę robić coś związanego właśnie z nią, ale poza tym mam parę innych zainteresowań, na przykład gotowanie. W przyszłości chciałabym też robić coś związanego z tym, na przykład własna kawiarnia na krakowskim Kazimierzu. Lecz to następny ambitny plan i jak na razie mogę tylko pomarzyć, a realizację tego marzenia zaczynam od technikum żywienia.

 

naszszydlowiec.pl: Temat twojej osoby poruszony był ostatnio w Polskim Radiu, powiedz jaki był powód tego że o Tobie mówili ?

naszszydlowiec.pl: Tak, mój tata miał wywiad w którym była mowa o nowej płycie zespołu IRA którego jest wokalistą. Na płycie między innymi znajduje się nowa aranżacja starej piosenki zespołu „Twój cały świat”, w której śpiewam i gram na skrzypcach. Byłam bardzo zaskoczona tym, że poruszyli rozmowę na mój temat oraz tym, że wszyscy słuchacze mogli usłyszeć mój głos. 

naszszydlowiec.pl: Kto wpadł na pomysł, żebyś zaśpiewała „Twój cały świat” na najnowszej płycie IRY „X” ?

Zuzanna Gadowska:  Na ten pomysł wpadła Inka Gadowska za co jestem jej bardzo wdzięczna.

naszszydlowiec.pl:  Głównie śpiewasz po angielsku, z czego to wynika? nie lubisz polskich piosenek ?

Zuzanna Gadowska: Śpiewam po angielsku, ponieważ dla mnie jest to, nie tyle łatwiejszy, co bardziej dźwięczny język od polskiego. Po polsku ostatnio zaczęłam śpiewać ale też sama do końca nie wiem co tak naprawdę mam śpiewać, ponieważ w polskich piosenkach jest mi się trudno odnaleźć. Jest o wiele mniej zespołów z taką muzyką jakiej słucham po angielsku. Dlatego też ostatnio szukałam repertuaru w poezji śpiewanej.

naszszydlowiec.pl: Ostatnio często można Cię posłuchać w przeróżnych miejscach w Szydłowcu. Które z ostatnich występów najlepiej wspominasz i dlaczego?

Zuzanna Gadowska: W sumie niedawno pokazałam się jako osoba śpiewająca. Do tej pory zawsze byłam postrzegana jako skrzypaczka ,ale może przez to, że już od wielu lat udzielam się w Szydłowcu to ludzie teraz chcą posłuchać mojego głosu. Najlepiej z ostatnich występów wspominam „Scenę Zamek”. Była to dziwna sytuacja. Ja po tygodniu leżenia w łóżku z gorączką 39 °C i anginą ropną po prostu wstałam i pomyślałam, że fajnie było by się pokazać. Poszłam i wygrałam, oczywiście byłam bardzo zestresowana, bo jednak choroba i występowanie to nie jest dobre połączenie, ale jak widać zawsze warto próbować.

naszszydlowiec.pl: Jeżeli wybierzesz drogę artystki to będziesz chciała powoli zaryzykować i promować się w internecie czy myślisz może o jakimś programie typu talent show?

Zuzanna Gadowska: Na pewno moim celem nie jest robienie kariery poprzez telewizję, jednak jest to dobre miejsce żeby móc się sprawdzić przed szeroką publicznością. Jak na razie myślałam, żeby powoli promować się w internecie, może w coraz to poważniejszych projektach .

naszszydlowiec.pl: Kiedy usłyszymy Cię po raz kolejny w Szydłowcu i czy wiesz już jakie piosenki wykonasz podczas tego występu?

Zuzanna Gadowska: Bardzo chciałabym zaprosić wszystkich na XI Szydłowieckie Zygmunty 2 maja, które odbędą się na rynku naszego miasta . Nie wiem jeszcze jakie wykonam utwory, ale wiadomo już że wystąpię o godzinie 16:00 w 20 min. programie. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szydłowieckim rynku.

naszszydlowiec.pl: Serdeczne dzięki za rozmowę, a dalej zapraszamy wszystkich do posłuchania piosenki „Twój cały świat” w wykonaniu Zuzy oraz kilku innych coverów. Zdjęcie główne pochodzi z facebookowego fan pageu Zuzanny, dwa pozostałe zrobione zostały podczas nagrań piosenki „Twój cały świat” w studio.

Wywiad z Arturem Gadowskim w 1 Polskiego Radia