Marcin Banaszczyk (Nasz Szydłowiec) Jak oceniasz na gorąco Wasz dzisiejszy występ w Szydłowcu?

Kobra: Chwilowo tak bardziej na zimno, bo się chłodno zrobiło (śmiech). Oceniam bardzo pozytywnie, ludzie dopisali, choć naprawdę obawialiśmy się pustek patrząc po południu na pogodę.

A czy ten chwilowy brak zasilania zdenerwował Was choć trochę?

Powiem szczerze, że wielokrotnie bywały większe zdenerwowania. Gdybyś teraz tego nie wspomniał to już bym o tym nie pamiętał (śmiech). To dla nas mała sprawa, mało istotna. Dobrze, że wszystko później zagrało.

Zagraliście dziś swoje największe hity. Pojawiły się jednak również te mniej popularne. Czujecie na koncertach presje od publiczności, która chce usłyszeć „Irlandię” czy „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”?

Ludzie nie mają prawa znać wszystkich naszych piosenek, prawda jest taka, że nie znają większości. Dla tzw. „zwykłego zjadacza chleba” jesteśmy znani głównie z jednej piosenki i nie jest to dla nas tajemnicą. Dobrze wiemy, że ogromna część osób czeka na „Irlandię” i dlatego z premedytacją jest ona trzymana na bis.

Nie znudziła Wam się jeszcze ta piosenka?

Piosenka „Kocham Cię jak Irlandię” była na naszej drugiej płycie, czyli wniosek jest prosty, że była wcześniej płyta pierwsza (śmiech). Z pierwszej płyty gramy do tej pory połowę kawałków, czyli 7-8 piosenek i tym bardziej nam się nie znudziły. Powiem więcej, kiedy jakaś piosenka nam się nudzi po prostu jej nie gramy. „Kocham Cię jak Irlandię” gramy również dlatego, że mamy szacunek do naszej publiczności.

Jak myślisz skąd bierze się popularność takiej muzyki jaką wykonujecie? Muzyki rockowej z trzydziestoletnim stażem?

Ta muzyka jest prawdziwa, melodyjna, autentyczna, choć należy pamiętać, że aby taka była autentyczni muszą być ludzie, którzy ją tworzą. Żeby ta muzyka przetrwała musimy być prawdziwi. Warto wspomnieć, że nasza muzyka jest związana z konkretnymi czasami, w tle leci oczywiście jakaś muzyka, ale treść odgrywa główną rolę.

Graliście wcześniej w Szydłowcu?

Nie, nie zdarzyło nam się.

A czy udało Wam się dziś coś zobaczyć w Szydłowcu? Pytam, ponieważ widziałem, że dosyć wcześnie dziś przyjechaliście.

Wiesz co, no właśnie nie bardzo. Zazwyczaj jest tak, że przyjeżdżamy na umówioną godzinę, robimy porządną próbę, ale dziś niestety aura na to nie pozwoliła. Z powodu kiepskiej pogody wszystko się przedłużyło, a nam udało się jedynie zobaczyć Rynek i Hotel „Pod Dębem”.

Na koniec pytanie z historii polskiego rock’n’rolla. Znacie nasz szydłowiecki rockowy band Azyl P.?

Oczywiście, że znamy. Nawet dziś o nim rozmawialiśmy. Doskonale wiemy, że są z Szydłowca, wiemy co stało się z Andrzejem, choć akurat z nim nigdy się nie poznałem. Łączył nasze zespoły bardzo istotny element, mówię tutaj oczywiście o Jacku „Perkozie” Perkowskim, który grał z nami chyba dwa lata. Nagrał z nami drugą płytę, w „Kocham Cię jak Irlandię” gra dość znaną solówkę. Perkoz, gdy grał w Azylu miał taką fajną charakterystyczną, w kosmicznym kształcie gitarę i ja kilka lat później ją od niego przejąłem. Zresztą nawet jak poszukasz w internecie naszego występu z Jarocina 92 to własnie na niej gram. Jednym słowem dotknęliśmy Azylu P. dosłownie i doskonale jesteśmy zorientowani w historii polskiego rock’n’rolla (śmiech).

Zdaje się, że chodziło o ten występ i tę gitarę. Sprawdzajcie LINK.

kobranockafoto2