Na odpowiedź mieli czas do dziś. Wczoraj pozytywną odpowiedź nadesłał kandydat Andrzej Jarzyński, który przychylnie zareagował na moją propozycję i przyjął wyzwanie. Niestety dziś otrzymałem odpowiedź od kandydata Artura Ludwa, który niestety w takiej debacie nie chce wziąć udziału.

Szkoda. Po raz kolejny kandydaci na burmistrza Szydłowca nie chcą ze sobą rozmawiać, po raz kolejny nie chcą pokazać się wyborcom w bezpośredniej konfrontacji, po raz kolejny chowają się za jakimiś powodami. Niestety po raz drugi odmowa dotyczy mojej osoby. W 2010 roku do debaty nie chciał przystąpić Andrzej Jarzyński, który nie chciał rozmawiać z Włodzimierzem Górlickim za ten słynny już pozew w trybie wyborczym. Dziś to Artur Ludew nie chce rozmawiać z Andrzejem Jarzyńskim, a za powód podaje to, że ten drugi nie chciał rozmawiać w pierwszej turze. Jak to skomentować? Tym razem komentarz pozostawie czytelnikom i mieszkańcom Szydłowca.

Mnie jest po prostu szkoda, że nie udało doprowadzić się do merytorycznej rozmowy, która miała odbyć się na jasnych zasadach. Miejmy nadzieję, że za cztery lata doczekamy się takich kandydatów, którzy będą chcieli podjąć się trudu i podejmą wyzwanie.

Poniżej oficjalne stanowiska obu Panów:

Andrzej Jarzyński – „Bardzo serdecznie dziękuję za gratulacje za osiągnięty wynik w I turze wyborów samorządowych. Dziękuję również wszystkim wyborcom, którzy sprawili, że nadal mogę ubiegać się o to prestiżowe, a dla mnie zaszczytne stanowisko. Jednocześnie zachęcam wszystkich do udziału w II turze wyborów, abyśmy mogli właściwie oceniać dokonania kandydatów.
Dziękuje za złożoną propozycję, dotycząca debaty, pragnę poinformować, że z wielką przyjemnością przyjmuję propozycję złożoną przez Pana redaktora”

Artur Ludew – „Wyrażam żal, że do debaty kandydatów na Burmistrza Szydłowca nie doszło w pierwszej turze. Kandydat Andrzej Jarzyński nie zgodził się na udział w takiej dyskusji. Dzisiaj gdy wyniki wyborów potwierdzają powszechne oczekiwanie zmian, nie czas na jałowe spory. Wyborcy Naszego Miasta i Gminy dali czytelny znak, że czas na zmiany.

Przejrzystość i dostęp do informacji to jedne z priorytetów jakimi będę kierował się podczas służby mieszkańcom Miasta i Gminy Szydłowiec na stanowisku Burmistrza. Jestem do dyspozycji wszystkich Wyborców i mediów. Mam konkretny program i chętnie odpowiem na każde pytanie dotyczące przyszłości Naszego Miasta i Gminy. Proszę o zaproponowanie terminu spotkania z przedstawicielem Portalu Nasz Szydłowiec.

Wierzę, że o przyszłości Szydłowca będą decydowali ludzie, których cechuje uczciwość i skuteczność, którzy umieją słuchać i doceniać innych.”