Pozostańmy jeszcze przy szeroko pojętej kulturze, ponieważ zdecydowanie warto wspomnieć o innym wydarzeniu w tej kategorii. „Graj mi muzykancie, ja cie lubie słuchać” były to warsztaty na ludową nutę z mistrzem gatunku Panem Janem Gacą. Można by pomyśleć, że chętnych na takie granie i tańczenie może nie być zbyt wielku. A jednak! Organizator czyli Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych uważa warsztaty za bardzo udane, właśnie ze względu na ilość chętnych. Wydarzenie relacjonowała nawet TVP w jednym ze swoich regionalnych programów.

 

W ostatnim czasie swoją radość przeżywali szydłowieccy sympatycy piłki nożnej, ponieważ rundę wiosenną wreszcie rozpoczęła Szydłowianka Szydłowiec. Rozpoczęło się dość obiecująco, ponieważ na trzy spotkania nasza drużyna zwyciężyła dwa: z Wilgą Garwolin 3:2 oraz z Okęciem Warszawa 2:1. Porażka z Kozienicami 1:3 nie zmąciła nastrojów w naszym zespole i nadal Szydłowanka utrzymuje kontakt ze ścisłą czołówką.

Oprócz Szydłowianki, już w najbliższą niedzielę 28 kwietnia rozpocznie się runda wiosenna amatorskiej (lecz niezwykle emocjonującej) Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej. Zapraszamy już od godziny 10.oo na Orlika przy ulicy Sportowej!

 

Jednym z głównych punktów programu w opisywanym tygodniu były sukcesy naszych szydłowieckich karateków ze Stowarzyszenia MUSHIN. Ilość pucharów i medali naprawdę jest imponująca, a jak „odgrażają się” członkowie Stowarzyszenie to jeszcze nie wszystko! Czekamy z niecierpliwością 🙂

 

Pojawiły się również dwa tematy, o których poruszenie prosili czytelnicy portalu. Stan szydłowieckich ulic i nie wykorzystana Góra Trzech Krzyży. Faktycznie nasze ulice w wielu miejsach są naprawdę w fatalnym stanie i aż się prosi o ich remont. Widoczne jest to na zdjęciach zamieszczonych w artykule. Miejmy nadzieję, że podobne apele przyniosą wreszcie skutek i mieszkańcy doczekają się prostych ulic.

Góra Trzech Krzyży to temat jakby zapomniany i rzadko poruszany. Mówi się o kościele, ratuszu czy zamku jako głównych obiektach turystycznych i oczywiście nie odejmuję im wartości, ale o sztucznym wzniesieniu jakim jest wspomniana góra również trzeba pamiętać, bo wydaje się że można to miejsce świetnie wykorzystać w celach promocyjnych dla miasta.

 

Problem który jest poruszany we wszystkich lokalnych mediach, a władze chcą się z nim uporać to nagminne i nieodpowiedzialne wypalanie traw!

Choć w tym roku ze względu na przedłużającą się zimę podpalacze mają mniej czasu na wywoływanie pożarów to i tak pojawiają się one na terenie powiatu szydłowieckiego. Ciężko zrozumieć bezmyślność mieszkańców naszego powiatu. Oby tylko z tej bezmyślności nie pojawiła się kolejna ludzka tragedia.

Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Krzysztof Banaszek i Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki wystosowali specjalny apel! Starosta Górlicki wystąpił nawet opowiadając o problemie wypalania traw w powiecie w TVP.

 

Jak widać dzieje się u nas w tygodniu dość sporo. Portal www.naszszydlowiec.pl to najczęsciej informujący mieszkańców o nowościach w Szydłowcu portal w regionie.