Chwilę później nastąpiła część artystyczna podczas której prezentowały się regionalne ludowe zespoły tj. Niezapominajki ze Zbijowa, Wolanki z Woli oraz Gąsawianki z Gąsaw.

Podczas Szydłowieckich Targów Piaskowca uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji na tematy: „Walory i zastosowanie Piaskowca Szydłowieckiego” oraz „Zabezpieczenie piaskowca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi”

Podczas imprezy można było obejrzeć bardzo szeroki asortyment produktów firm kamieniarskich, porozmawiać z nimi, poradzić się. 

Oprócz kamieniarzy wystawiały się również firmy produkujące maszyny dla zakładów kamieniarskich czy zajmujące się chemią budowlaną.

Byli również wystawcy nie związani z piaskowcem, ale pochodzący z naszego regionu m.in.: potrawy regionalne, kwiaty czy nawet firmy zajmujące się grafiką.

Jednym słowem podczas pierwszego święta piaskowca, naprawdę było kolorowo. Jedyne co nie dopisało to pogoda czyli padający deszcz, na szczęście wystawców podczas I Szydłowieckich Targów Piaskowca chronilo zadaszenie targowiska.

„I Szydłowieckie Targi Piaskowca udało się zrealizować dzięki kilkumiesięcznej pracy wielu osób. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że udało nam się zrobić to o czym tak wielu i od tak dawna jedynie mówiło. Jestem świadomo, że nie doszłoby do naszego święta gdyby nie pomoc finansowa, logistyczna i  merytoryczna samorządów lokalnych. Wielkie podziękowania należą się: burmistrzowi, staroście, wójtom gmin Jastrząb i Mirów” – powiedziała Anna Kowalska przewodnicząca Partnestwa Piaskowiec Szydłowiecki.

Cieszy, że wszystko się udało dlatego tym bardziej dopingujemy tą inicjatywę, ponieważ od tego że Szydłowiec piaskowcem stoi nigdy się nie odetniemy. To jest nasza historia i nasza przyszłość, dlatego na koniec portal www.naszszydlowiec.pl partner medialny I Szydłowieckich Targów Piaskowca składa serdeczne gratulacje organizatorom. Do następnego roku!

{phocagallery view=category|categoryid=182|limitstart=0|limitcount=14|imageordering=5}