Faworyt turnieju Nazar Ustianovich z Ukrainy nie zawiódł i zwyciężył w ogólnej klasyfikacji, uzyskując 7,5 pkt. (z 9).

Jednakże poważnie zagrozili mu Konrad Kądziela z Radomia (II miejsce – też 7,5 pkt.), który wygrał w bezpośrednim pojedynku z zawodnikiem z Ukrainy, oraz Piotr Jędras ze Skarżyska (III miejsce – również 7,5 pkt.). Najlepszym szydłowieckim zawodnikiem turnieju był Dariusz Żurek – mistrz Powiatu Szydłowieckiego Który zajął 20 miejsce – 5 pkt.

W kategorii juniorów klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. Kamil Kocia – Skarżysko Kam. – 6 pkt. , 2. Weronika Posuniak – Radom – 5pkt. , 3. Kamil Barszcz – Radom – 5 pkt. Najlepszym szydłowieckim juniorem okazał się Rafał Nojek – wicemistrz Powiatu Szydłowieckiego Juniorów, który uzyskał 4 pkt. i zajął 41 miejsce.

W turnieju grało 6 kobiet. Najlepszą z nich była Weronika Posuniak z Radomia – 19 miejsce w turnieju – 5 pkt. Szydłowieckie zawodniczki reprezentowały siostry Żakówny Weronika i Karolina z Sadku gm. Szydłowiec. Weronika Żak zajęła 55 miejsce – 3 pkt. a Karolina Żak – 60 miejsce – 2,5 pkt.

Pomysłodawcą Turnieju, który zainicjowano w 2010 r. był Wojciech Bednarczyk z Szydłowca. On głównie zabiegał o sponsorów i sam wspierał turnieje.

Mirosław Aleksandrowicz to zmarły przed laty Szydłowiecki pasjonat królewskiej gry. Memoriał Jego IMIENIA przyczynił się w sposób znaczący do rozwoju sportu szachowego w regionie.

W uroczystości zakończenia turnieju wzięli udział: Andrzej Jarzyński – Burmistrz Szydłowca, Jan Gula – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szydłowieckiego, Marek Zdziech – Kierownik Wydz. Sportu Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu oraz Marian Frąk i Wojciech Bednarczyk z „Wieży” Szydłowiec, którzy wręczali nagrody zwycięzcom.

Nagrodzono też najmłodszego zawodnika – Jakuba Jedynaka ze Skarżyska (8 lat ) i najstarszego – Zdzisława Sochę ze Stąporkowa ( 78 lat ).

Turniej zorganizowano dzięki sponsorom: Bogusławowi Jedynakowi z Radomia, Grzegorzowi Kubickiemu z Dobruta, gm. Orońsko, Andrzejowi Misztalowi, Tadeuszowi Kulikowi i Markowi Plewie ( wszyscy z Szydłowca ). Wsparli go również Gmina Szydłowiec, Powiat Szydłowiecki i Huta Szkła w Woli Korzeniowej.

Organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. To był bardzo udany turniej. Pierwszy w Szydłowcu o charakterze międzynarodowym.

turniejszachowy1

turniejszachowy3

turniejszachowy4

turniejszachowy5

informacja: Marian Frąk i Michał Kojara

zdjęcia: Michał Kojara