Od tamtego dnia przyświeca mu wspaniała idea integracji środowiska nauczycieli języków obcych ze szkół gimnazjalnych znajdujących się w powiecie szydłowieckim.

W piątek 22 maja 2015 roku odbyła się II edycja konkursu organizowanego przez anglistów i germanistów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu. Patronat nad tegorocznym „Poliglotą” objęły wydawnictwa EGIS, WSZPWN, Instytut Goethego w Warszawie oraz Ambasada Republiki Federalnej Niemiec.

Do finału przystąpili reprezentanci czterech gimnazjów z powiatu szydłowieckiego. Każda ze szkół zgłosiła trzy osoby, które zostały uprzednio wybrane w drodze rywalizacji w etapie szkolnym. W pierwszej część konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązania testu z języka niemieckiego, a w drugiej z języka angielskiego. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą praktyczną i wiadomościami z zakresu znajomości kultury obu krajów. Laureatami zostali:

I miejsce – Aleksandra Piętak Publiczne Gimnazjum nr 1 w Szydłowcu

II miejsce – Jakub Kijak Publiczne Gimnazjum w Chlewiskach

III miejsce – Anna Adamczyk Publiczne Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, gadżety oraz dyplomy, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe kalendarze i drobne upominki przygotowane przez konsultantów wydawnictwa EGIS i PWN.

Wszystkim składamy serdeczne gratulacje! Jednocześnie już dziś zapraszamy do udziału w III edycji konkursu, która odbędzie się w maju 2016 roku.

poliglota1

poliglota2