Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu zwraca się z prośbą o wsparcie dla 68 letniej kobiety, której na początku tygodnia płonął dom.

12 Grudnia w miejscowości Gąsawy Plebańskie doszło do pożaru budynku mieszkalnego na skutek którego ucierpiała jedna osoba. Po opanowaniu pożaru stwierdzono, że dom obecnie nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Kobieta zamieszkiwała go wraz z dwoma synami, którzy stracili swój dobytek. Pożar pochłonął całe wyposażenie budynku, a sam dom wymaga gruntownego remontu.

Żeby móc w nim ponownie zamieszkać potrzebne są materiały budowlane i wykończeniowe, oraz meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc dla tej rodziny.

Jak poinformował nas Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu rodzina ma zapewnioną żywność od wolontariuszy z grupy „Pomocna Dłoń”. Po weekendzie otrzyma kolejną partię. Prowadzona jest również zbiórka rzeczowa i pieniężna na rzecz poszkodowanej. GOPS poinformował, że pogorzelcy obecnie przebywają u swojej rodziny. Gmina Jastrząb proponuje dach nad głową w świetlicy wiejskiej w miejscowości Kolonia Kuźnia, gdzie zapewnione są dla nich warunki do bytowania z dostępem do kuchni i łazienki, w ostatnim czasie mieszkały tam rodziny uchodźców z Ukrainy.

Jeśli Państwo byli by zainteresowani pomocą, prosimy o kontakt z tut. GOPS pod numerem telefonu (48) 62-84-877

Info: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu

Foto: OSP KSRG Jastrząb, OSP Gąsawy Rządowe