No właśnie, może wreszcie o wydarzeniach w Szydłowcu. Już od godziny 16.30 na szydłowieckim Zamku będziemy mogli podziwiać pokaz kick – boxingu przygotowany przez zawodników SKS KB Viktoria Szydłowiec. Tuż po pokazie organizatorzy zapraszają na projekcję filmu „Historia Roja”. Po filmie nastąpi chwila przerwy, a już od godziny 20.oo na zamkowej scenie zapanuje muzyczna uczta. Jako pierwszy wystąpi JOHN87 (Suwałki/Warszawa), który niedawno wydał płytę w stylu hip-hop. Następnie zmiana klimatu na bardzo rockowy i energiczny czyli zespół SWOBODNA z Szydłowca, także niedługo po wydaniu debiutanckiego krążka. Jako ostatni na scenie pojawi się TADEK z krakowskiej ekipy hip – hopowej FIRMA, który wykonuje tzw. patriotyczny hip – hop.

Wstęp na koncert i projekcję filmu to jedyne 15 złotych !!!

Organizatorzy przypominają również o tym, że cały czas każdy z mieszkańców Szydłowca może wesprzeć datkami pieniężnymi sprawy organizacyjne.

Ważną informacją jest także to, że tylko kilka dni ( bo tylko do końca września) pozostało by zakupić pamiątkową – symboliczną koszulkę z akcji „Ratujmy Roja” w Szydłowcu (poniżej zdjęcie jak koszulka będzie wyglądała. Oto cennik: 798 936 622 (organizator) http://naszszydlowiec.pl/ jest partnerem medialny akcji, na bieżąco informacje prosto od organizatorów są przekazywane w specjalnie założonym evencie na facebooku http://www.facebook.com/events/223755424418140/