Nadmienić należy, że rozgrywane są również podobne turnieje, na poziomie szkół gimnazjalnych i jedynie ograniczenia finansowe powstrzymują nas przed udziałem w tych rozgrywkach. W Szydłowcu posiadamy jedną Halę Sportową. Jej gospodarzem jest Pani Dyrektor Ewa Świercz szefowa miejscowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II . Dzięki Pani Dyrektor Ewie Świercz i współpracy RAS z UKS-em „SPARTAKUS” działającym przy szkole oraz UKS-em „KORONA” działającym przy PSP Nr1 im. Jana III Sobieskiego, mogliśmy w pełni zaprezentować wobec kolegów z regionu swoje możliwości organizacyjno-sportowe. Klasy 4-6 dziewcząt w pełni zostały zaprezentowane dzieci z RAS oraz PSP Nr2 z klas sportowych, tak samo chłopcy z klas 4-5. Na co dzień trenowanych przez Pawła Blocha i Grzegorza Nowaka. Natomiast chłopcy z klasy 6 reprezentowali RAS i PSP Nr1 im. Jana III Sobieskiego ze szkoleniowcem Konradem Jankowskim.

O godzinie 8:30 przybyli pierwsi goście z Przysuchy, Skrzyńska i Iłży. Później przybywali pozostali ze Zwolenia, Wierzbicy i Wolanowa. Tuż po godzinie 9:00 oficjalnego otwarcia turnieju regionalnego dokonała Pani Dyrektor ZS im. JP II mgr Ewa Świercz. Prezes RAS Grzegorz Nowak przedstawił poszczególnych bohaterów dnia dzisiejszego i zasady rozgrywania turnieju z podziałem na trzy boiska. Jedno dla klas 4 „dwójki”, drugie dla klas 5 „trójki” i trzecie dla klas 6 „czwórki” chłopców i dziewcząt. Ze względu na brak dodatkowej salki, na której zwykle rozgrywane są spotkania dziewcząt z 6 klasy, zdecydowaliśmy się na ograniczenie gry do 15pkt, gdzie piętnasty punkt kończył grę. Podczas całego turnieju oprawę muzyczną zapewniał nam Robert Wojcieszek, opiekun na co dzień naszych dziewczyn z klas 6 – klasa sportowa.

Rodzinna Akademia Sportu wystawiła tym razem komplet drużyn damskich i męskich, ze względu na rolę gospodarza kolejnego turnieju międzypowiatowego ligi regionalnej: 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców.

Dziewczęta z klasy 6 (czwórki): Maja Gawęda, Dominika Sobczak, Magdalena Sobczak, Daria Owczarek, Karina Strzelec i Zosia Wiśniewska. Dziewczęta grały z pięcioma drużynami.

1. Iłza, 2. Wierzbica, 3. Szydłowiec, 4. Skrzyńsko, 5. Wolanów, 6. Wierzbica

Ostatecznie nasze dziewczęta uplasowały się na miejscu 3. Osiągnęły po raz kolejny bardzo dobry wynik. Ich gra coraz bliższa jest ideału. Zaczynaliśmy w nieco innym składzie ale z tego co obserwujemy rośnie nam kadra 6-klasistek i niebawem będziemy mieli pociechę z gimnazjalistek. Dziewczyny, które dołączają do zespołu prezentują się bardzo dobrze i jeśli poprawimy tylko kilka elementów niebawem będą wygrywać z każdym przeciwnikiem. Wystarczy, że będą się rozwijać tak jak do tej pory i pod okiem wychowawcy Roberta Wojcieszka.

Dziewczęta z klasy 5 (trójki): Dwojak Oliwia, Grzybowska Zuzanna, Bolek Kamila grały z pięcioma drużynami.

1. Wierzbica, 2. Iłża, 3. Przysucha, 4. Skrzyńsko, 5. Szydłowiec, 6. Wolanów.

Ze względu na specyfikę gry w tej grupie nie przejmujemy się zbytnio wynikami sportowymi. Oczywiście cieszą nas wygrane dziewcząt i ich dobra postawa. Nie zawsze jednak ona się przekłada w tym wieku na wynik końcowy rywalizacji. Wystarczy mieć lepszą zagrywkę i można wygrać z każdą drużyną gorzej dysponowaną w przyjęciu, bądź słabą w kontrach.

Dziewczęta z klasy 4 (dwójki): Skrzyńska Alicja, Podsiadły Julia grały z 5 drużynami.

1. Iłża, 2. Przysucha, 3. Wierzbica, 4. Wolanów, 5. Szydłowiec, 6. Skrzyńsko.

Mniej więcej to samo co rok starszych koleżanek, tyczy się grupy najmłodszych siatkarek. Wystarczy lepsza postawa za linią końcową boiska i umiejętność szybkiego wygrywania pod siatką plus trochę szczęścia, bo czasami sił brakuje i wygrywa się z każdym. Co nie raz dziewczęta udowodniły w turniejach. Tym razem tylko piąte miejsce ale nam najbardziej zależy na dobrej grze i rozwijaniu umiejętności technicznych kompleksowo. Dlatego nie skupiamy się szczególnie mocno na jednym elemencie ‘zagrywce’, którym w tej kategorii wygrać można z każdym.

Chłopcy z klasy 4 (dwójki): Krogulec Jakub, Jakub Cender, Adrian Kwietniewski. Chłopcy grali z pięcioma drużynami.

1. Przysucha, 2. Iłża, 3. Skrzyńsko, 4. Szydłowiec, 5. Wolanów, 6. Zwoleń.

Chłopcy po raz pierwszy w takim zestawieniu od dłuższego czasu. Wznowili po dłuższej nieobecności treningi pod okiem szkoleniowców RAS i miejmy nadzieję, że w kolejnych zmaganiach pod siatką będą prezentować lepszą grę. Chociaż ja osobiście mocno wierzę w ich potencjał.

Chłopcy z klasy 5 (trójki): Kwietniewski Sebastian, Kwiecień Mateusz, Ziętkowski Dawid, Adrian Kwietniewski grali z sześcioma drużynami.

1. Iłża, 2. Szydłowiec, 3. Wierzbica, 4. Przysucha, 5. Skrzyńsko, 6. Wolanów, 7.Zwoleń.

Chłopcy po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Już prawie wszystkie zagrywki nie tylko Sebastiana, trafiają w boisko przeciwnika. Założenia przed meczem realizują bardzo dokładnie i tylko brakuje odrobiny szczęścia, żeby tak jak w turnieju w Wolanowie zająć miejsce pierwsze. Chłopcy są w czołówce najlepszych zawodników tej kategorii wiekowej i jesteśmy z tego powodu dumni. Tym bardziej, że jako jedna z nielicznych ekip, starają się bardzo często rozegrać piłkę między sobą. Trener Grzegorz Nowak może być zadowolony ze swoich sportowców.

Chłopcy z klasy 6 (czwórki): Zapalski Karol, Adamczyk Przemysław, Norbert Nowocień, Salamaga Kacper, rezerwa Pikiel Jakub, Marciniak Filip, Dzik Mateusz. Chłopcy grali z pięcioma drużynami.

1. Szydłowiec, 2. Wolanów, 3. Iłża, 4. Wierzbica, 5. Przysucha, 6. Skrzyńsko.

Bardzo dobra gra podopiecznych trenera Konrada Jankowskiego zaowocowała jedynym złotem w naszym szydłowieckim turnieju regionalnym. I dzięki temu nie wszystkie okazałe puchary wręczone przez Panią Dyrektor Ewę Świercz będą zdobić półki i gabloty naszych siatkarskich przyjaciół zza miedzy. Chłopcy z miejscowej ‘jedynki’ okazali się najlepszą drużyną turnieju w tej kategorii wiekowej i zakładam, że to może nie być ich ostatnie słowo.

Na zakończenie turnieju regionalnego Pani Dyrektor Ewa Świercz wręczała wraz z Grzegorzem Nowakiem pamiątkowe dyplomy i dla najlepszych drużyn w swoich kategoriach wiekowych puchary.

Wszelkimi sprawami organizacyjno-administracyjnymi i prowadzeniem turnieju zajął się zarząd RAS w osobach Grzegorz Nowak ,Robert Wojcieszek (oprawa muzyczna i media) i Paweł Bloch (trener, foto :)). Dzięki Dariuszowi Piaseckiemu z miejscowego LO im. H. Sienkiewicza o zdrowie dzieci zadbali ratownicy medyczni, uczniowie klas maturalnych z ‘Sienkiewicza’: Mikołaj Banaszczyk, Wioleta Mamla i Patrycja Nikodem ‘WIELKIE DZIĘKI’ za to. Obsadę sędziowską stanowiły kontuzjowane zawodniczki Rodzinnej Akademii Sportu Katarzyna Gałczyńska, Milena Cieloch , Natalia Kozłowska oraz uczniowie LO ‘Sienkiewicza’ Piotr Szymczak.

25.04.2015r. Kolejne zmagania w regionalnej lidze Pilki siatkowej odbęda się w Iłży, będzie to impreza podsumowująca półroczne zmagania dzieci i młodzieży pod siatką.

Paweł Bloch

{phocagallery view=category|categoryid=351|limitstart=0|limitcount=9|imageordering=5}

Więcej zdjęć TUTAJ