Prezydent powiedział, że życzy nowej premier Ewie Kopacz odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań. Podkreślił, że wzięcie odpowiedzialności za kraj w trudnym dla niego momencie, to „wielka rzecz”.

To są te ciepłe słowa w kierunku nowej premier RP. W mediach, a także na forach internetowych przeważają już te mniej pochlebne recenzje. Szczególnie prawa strona sceny politycznej nie pozostawia na Ewie Kopacz „suchej nitki”, krytykując ją na każdym kroku. 

Paweł Kukiz, znany muzyk, dziś działacz społeczny we wczorajszym programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info, tak powiedział o nowej premier: „To jest kpina, jakaś prowincjonalna lekarka. Niczego nie spodziewam się po ex-pose Ewy Kopacz, bo nie będzie czego słuchać. 

Najbardziej nową premier atakowali w ostatnich dniach bracia Karnowscy i ich tytuły „wSieci” czy „wPolityce”. Szczególnie upodobali sobie szydzenie z wystąpienia Ewy Kopacz podczas prezentacji Rady Ministrów. 

W dzisiejszym wydaniu „Do Rzeczy”, na Ewie Kopacz wyżył się również redaktor Mariusz Staniszewski, który jej rząd nazwał „rządem nieudaczników” i pisze m.in. tak: „…trudno było wyobrazić sobie Radę Ministrów konstruowaną w bardziej nieporadny sposób, niż zrobiła to Ewa Kopacz. Choć w zasadzie nie powinno nas to dziwić, skoro państwem kierować będzie osoba, która nie poradziła sobie z zarządzaniem niewielkim ZOZ w Szydłowcu. Ewa Kopacz nie tylko doprowadziła ten zakład na skraj bankructwa, ale w sytuacji kryzysowej zostawiła go z długami i niezapłaconymi podatkami. Sprzątać musiał ktoś inny…odniesień do ZOZ jest jednak więcej. Gdy jej ówczesny mąż – z zawodu prokurator – spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, wkrótce musiał odejść ze służby. Kary nie poniósł, a pracę oczywiście znalazł w ZOZ – jako wicedyrektor. (źródło; Tygodnik Lisickiego, Do rzeczy, Nr 39/087)

Media uważane za tzw. prorządowe, są bardziej wstrzemięźliwe w swoich opiniach. Póki co jest spokojnie, a jak same twierdzą czekają na rozwój wypadków i pierwszej posunięcia nowej premier. Mimo wszystko są takie, które porównują Ewę Kopacz do…Margaret Tacher.

Co na to wszystko Szydłowiec, który chcąc nie chcąc nadal w jakiś sposób powiązany jest z nową premier RP? Ewa Kopacz nadal ma w Szydłowcu wielu przyjaciół, tych prywatnych, jak również wśród lokalnych włodarzy. Cieszyli się wszyscy, gdy weszła do Sejmu, potem gdy została Ministrem Zdrowia, a następnie Marszałkiem Sejmu. Jakie są reakcje w Szydłowcu po mianowaniu Ewy Kopacz premierem? Jeden z reportaży TVP Info pokazał, że Ewa Kopacz jest w Szydłowcu (a dokładniej w ZOZie) bardzo ciepło wspominana, czy jednak na wizji przedstawione zostały wszystkie opinie?

Z przeróżnych internetowych publikacji da się zauważyć, że zyskać na awansie Ewy Kopacz będzie chciał Radom, jeszcze mocniej związany z nową premier. To z tego miasta wystartowała była już marszałek sejmu, do wielkiej polityki. 

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na to jaki ten rząd będzie, czy będzie to rząd faktycznie „nieudaczników” czy może rząd zmian na lepsze? Nie wolno nam jednak zapominać, że jest to rząd przejściowy, rząd na rok, który albo pobuja się bezpiecznie do kolejnych wyborów, albo zaryzkuje i albo się na tym ryzyku spaży, albo zwycięży. 

Skład rządu Ewy Kopacz, prezesa Rady Ministrów w dniu zaprzysiężenia 22 września 2014r.: Tomasz Siemoniak (PO) – wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej, Janusz Piechociński (PSL) – wiceprezes Rady Ministrów, minister gospodarki, Bartosz Arłukowicz (PO) – minister zdrowia, Andrzej Biernat (PO) – minister sportu i turystyki, Andrzej Halicki (PO) – minister administracji i cyfryzacji ,Włodzimierz Karpiński (PO) – minister skarbu państwa, Cezary Grabarczyk (PO) – minister sprawiedliwości ,Maciej Grabowski (bezpartyjny) – minister środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska (bezpartyjna) – minister edukacji narodowej, Lena Kolarska-Bobińska (PO) – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – minister pracy i polityki społecznej, Małgorzata Omilanowska (bezpartyjna) – minister kultury i dziedzictwa narodowego ,Teresa Piotrowska (PO) – minister spraw wewnętrznych, Marek Sawicki (PSL) – minister rolnictwa i rozwoju wsi ,Grzegorz Schetyna (PO) – minister spraw zagranicznych, Mateusz Szczurek (bezpartyjny) – minister finansów, Maria Wasiak (PO) – minister infrastruktury i rozwoju, Jacek Cichocki (bezpartyjny) – minister-członek Rady Ministrów, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów i przewodniczący Zespołu ds. Programowania Prac Rządu.

fot. PAP