„Obrona nie tylko na Orliku” to ogólnopolski projekt realizowany przez Fundację „Orły Sportu” w 40 miejscowościach w Polsce, w tym m.in. w Orońsku.

Projekt dofinansowany był ze środków budżetu państwa, w ramach programu „Sport dla Wszystkich”, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koordynatorem projektu był Gminny Animator Sportu Kamil Śledź.

Na przełomie sierpnia i września na Hali Sportowej w PSP Orońsko grupa 20 uczestników w różnym przedziale wiekowym (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy) brała udział w bardzo ciekawych zajęciach samoobrony z elementami sportu i psychologii, które poprowadzili Dariusz Bil – instruktor walk w stylu Krav Maga oraz Karolina Tomaszewska psycholog. Podczas wspólnych spotkań uczestnicy uczyli się, jak rozpoznawać i unikać zagrożeń, jaką postawę przyjąć, gdy grozi im niebezpieczeństwo, jak radzić sobie z przemocą, również psychiczną i jak pokonywać własne słabości.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Orońsko – zaznaczył Kamil Śledź, który realizował projekt w Orońsku. Jednocześnie dziękuje Prezesowi Koła Gospodyń Wiejskich „Aniołki Floriana” w Orońsku Panu Szczepanowi Patyna oraz jego członkinią za uczestnictwo w zajęciach oraz super współpracę i nieocenioną pomoc. Podsumowaniem projektu była ceremonia wręczenia nagród, podczas której każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo oraz okolicznościowe gadżety – torby, notesy, oraz gierki ufundowane przez Fundację Orły Sportu i Gminę Orońsko.

Dzięki realizacji projektu kompleks sportowy „Orlik” wzbogacił się o sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć sportowych.

Czy brałeś/aś udział w zajęciach samoobrony w Orońsku?

View Results

Loading ... Loading ...

Info. i foto. gmina Orońsko