Najważniejsze jest jednak to, że w ostatnim czasie zebrały się we mnie siły, aby portal Nasz Szydłowiec jeszcze bardziej rozwijać. Chciałbym, aby tendencja wzrostowa przy wyświetleniach i komentarzach utrzymywała się na tym poziomie. Popularność na facebooku, również jest bardzo zadowalająca i to oczywiście cieszy. Aby to wszystko trwało portal musi być atrakcyjniejszy dla czytelnika, nie może skupiać się tylko na relacjach z wydarzeń, czy tzw. „gotowcach”. Trzeba dawać więcej od siebie i tak też będzie. 

Środek Tygodnia

Jakiś czas temu wprowadziłem na portalu cykl środowych felietonów „Środek Tygodnia”, który ku memu zdziwieniu przyjął się świetnie. Tysiące wyświetleń, dziesiątki komentarzy, a nawet gorąca dyskusja na sesji Rady Miejskiej, taki był cel. Te felietony miały skłonić do dyskusji i tak się stało, liczę na to, że jeszcze wiele ważnych tematów przede mną. Najważniejsze są słowa podziękowań od czytelników, te w komentarzach, w wiadomościach prywatnych, a nawet te na ulicy.

Historia Naszego Miasta

Kolejnym stałym cyklem, który będzie emitowany w czwartek będą artykuły dotyczące historii Szydłowca. „Historia Naszego Miasta” ma pokazywać przeszłość Szydłowca, tę dalszą i bliższą czasom współczesnym. To ważne, aby uświadomić sobie, że historią jest to co działo się lat temu 500 oraz to co wydarzyło się 20 czy 10 lat temu. Lista ciekawych historii jest już bardzo długa, podobnie rozrasta się zbiór starych zdjęć Szydłowca. W ostatnich dniach spędziłem wiele godzin na wertowaniu kronik Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” oraz zasobów prasowych szydłowieckiej biblioteki. To dopiero początek, ale już teraz jestem zachwycony, że wiele wypatrzonych ciekawostek już na zawsze trafi do internetu. Szkoda, że tylko raz w tygodniu, ale mam nadzieję, że będziecie czekali z niecierpliwością. Już jutro pierwsza historia, która będzie dotyczyła ks. Stanisława Sikorskiego ps. Jęk. Kapelana Armii Krajowej, który walczył w II wojnie światowej m.in w Bitwie pod Barakiem. 

Rozmowy Szydłowieckie

Kilkanaście miesięcy temu spróbowałem na portalu czegoś w rodzaju talk-show. Internetowy program „Twarzą w Twarz” emitowany na ogólnostępnym portalu YouTube cieszył się olbrzymią popularnością. Kwestie logistyczne, techniczne, a nawet finansowe spowodowały, że program został przerwany. Na wiele zapytań w sprawie powrotu programu musiałem odpowiedzieć, wielu moje odpowiedzi nie zadowalały. Najpierw zwodziłem pisząc, „że już niebawem”, by w końcu rozwiać wątpliwości i odpisać, że program nie wróci. Nie jest to do końca prawda, bo już niebawem znów będę miał przyjemność spotykać się z ludźmi związanymi z Szydłowcem i rozmawiać z nimi. Taka forma dziennikarstwa jest moją ulubioną i wierzę, że teraz będzie to trwało dłużej niż kilka tygodni. Nie będzie to w 100% program video, ale o tym jak będą wyglądały „Rozmowy Szydłowieckie” (taki będzie tytuł cyklu) nie chciałbym jeszcze zbyt dużo mówić. Lista osób z którymi warto porozmawiać o Szydłowcu to już ponad 100 nazwisk. Nie będę w tym miejscu wymieniał wszystkich lub niektórych, zapytam tylko z kim Wy chcielibyście zobaczyć rozmowę? Jeżeli macie jakieś sugestie zapraszam do komentowania lub wysyłania propozycji na maila: redakcja.naszszydlowiec@gmail.com. Cykl „Rozmowy Szydłowieckie” nie ma jeszcze ustalonej w formy, ale będzie to z pewnością połączenie: nagrania video, tekstu spisanego oraz fotografii. Coś czego jeszcze w Szydłowcu chyba nie było. 

Łączy Nas Szydłowiec

To już trzy nowości na portalu Nasz Szydłowiec, a będzie jeszcze czwarta. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji Szydłowca, jeżeli chodzi o stopę bezrobocia czy trudności wynikających z prowadzenia własnej działalności gospodarczej na terenie gminy czy powiatu. Nie jest lekko. Często zdarza się, że przedsiębiorcy przychodzą po reklamę na łamach portalu, po usłyszeniu ceny (naprawdę niskiej) rezygnują z niej. Taka sytuacja sprawia, że na portalu w zdecydowanej większości reklamują się firmy spoza Szydłowca, a tak raczej nie powinno być. Jako lokalny przedsiębiorca i właściciel portalu Nasz Szydłowiec chciałbym wyjść na przeciw szydłowieckim przedsiębiorcom i zaproponować program współpracy, korzyści dla obu stron. Program będzie nosił tytuł „Łączy Nas Szydłowiec” i będzie w dużym skrócie polegał na dotowaniu portalu Nasz Szydłowiec i bardziej rozbudowanej promocji szydłowieckich przedsiębiorstw w internecie. Już niebawem kilkanaście firm wejdzie do programu „Łączy Nas Szydłowiec”. W tym samym programie chcemy również skupić wszystkie instytucje i podmioty, które działają na terenie Szydłowca, a które chcą z portalem Nasz Szydłowiec współpracować. 

Razem możemy więcej

Portal Nasz Szydłowiec, który prowadzę to mój spory powód do dumy. Raz, że cieszy się coraz większą popularnością, a dwa, że nie zhańbił się nigdy samorządowymi pieniędzmi. Aby zostało tak nadal nie obejdzie się bez wsparcia sympatyków portalu i na to ogromnie liczę. Od samego początku jest to portal dla ludzi i byłoby pięknie, gdyby tak pozostało. Stąd te nowości, które mam wrażenie rozwiną portal do poziomu lidera szydłowieckiego rynku medialnego. 

Życzyłbym sobie tego 🙂

ps. te powyższe zmiany to oczywiście nie wszystkie. W najbliższym czasie czeka nas również zmiana wyglądu portalu na zdecydowanie bardziej współczesny i wiele niezbędnych zakupów. Może już niedługo dojdzie również do rozszerzenia składu redakcyjnego? Kto wie? Ale dziś nie będę Was tym wszystkim zanudzał 🙂

pozdrawiam 

Marcin Banaszczyk

_____________________________________________________________________________

Felietony „Środek Tygodnia” to autorski panel Marcina Banaszczyka redaktora naczelnego portalu www.naszszydlowiec.pl 

Będą w nich poruszane tematy dotyczące Szydłowca, z przymrużeniem oka, czasami na poważnie, krytycznie i chwaląco. W zależności od osobistej opinii autora na dany temat. 

Felietony mają to do siebie, że powinny zainteresować czytelnika, dlatego dajemy Wam możliwość podsuwania tematów.

Podsyłajcie je na maila redakcja.naszszydlowiec@gmail.com lub całkowicie anonimowo na Ask.FM 

Portal Nasz Szydłowiec zaprasza również innych, którzy mają ochotę wyrazić swoje zdanie na temat Szydłowca w swoim osobistym artykule. Dla każdego znajdzie się miejsce. W tym temacie również zapraszamy do kontaktu mailowego. 

ps. już niebawem kolejne nowości na portalu Nasz Szydłowiec. Nowe formy artykułów, komunikacji społecznej i nowinki techniczne. Śledźcie www.naszszydlowiec.pl oraz www.facebook.com/NaszSzydlowiecPortal