Uczniowie klas trzecich ochrony granic i edukacji policyjnej z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, zwieńczyli swoją trzyletnią przygodę z bronią, strzelaniem bojowym. Strzelnica ŚWIT w Starachowicach przywitała wszystkich chłodną, ale słoneczną pogodą. Trzeci już pobyt na strzelnicy sprawił, że sprawy organizacyjno-ewidencyjne przebiegły sprawnie i można było przejść do meritum.

Do wyboru były dwa rodzaje broni, pistolet (Glock 17 9mmx19, HK SFP 9 9mmx19) oraz karabin AK 47 czyli popularny kałasznikow. Większość wybrała karabin, ale byli i tacy, którzy strzelali z wszystkich jednostek broni. Głównym celem szkolenia było przełożenie wiedzy teoretycznej na umiejętności praktyczne. Początkowa trema ustępowała wraz z kolejnymi wystrzałami oraz nasyceniem zapachu prochu w powietrzu.

To wreszcie było „prawdziwe strzelanie”. Odrzut broni nieporównywalnie większy niż przy broni sportowej z jakiej strzelali w zawodach o Puchar Starosty Szydłowieckiego. Huk wystrzałów taki, że bez słuchawek trudno było wytrzymać.

Uczniowie okazali się dobrymi strzelcami i ich zdaniem jeszcze nie raz wrócą na strzelnicę.

Organizatorami strzelania i opiekunami byli Roman Rejczak i Robert Wyciszkiewicz.

Więcej zdjęć TUTAJ