Wielu miało nadzieję, że w tym roku Szydłowieckie Zygmunty czyli święto miasta odbędą się normalnie. Niestety nie pozwala na to sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

W ubiegłym roku portal „Nasz Szydłowiec” zorganizował Szydłowieckie Zygmunty Online, koncert na naszym facebooku w którym wystąpiło wielu artystów ziemi szydłowieckiej (w tym roku przypomnimy go w niedzielę 2 maja)

W tym roku nie zdecydowaliśmy się organizować niczego nowego, ale Urząd Miejski w Szydłowcu zaprasza z okazji świątecznych majówkowych dni do słuchania radia.

W dniach 2 i 3 maja od godziny 10.00 w Szydłowcu będziemy gościć mobilne studia radiowe:

  • 2 maja Radio Rekord FM 106,2 FM
  • 3 maja Radio Radom 87,7 FM

Gośćmi audycji radiowych będą mieszkańcy naszego miasta, którzy opowiedzą o historii i walorach Szydłowca. Jeśli pogoda dopisze, będą one nadawały z szydłowieckiego rynku. W przypadku deszczu studia mobilne będą znajdowały się w szydłowieckim Zamku.

3 maja o godzinie 10:30 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym św. Zygmunta. Ze względu na sytuację epidemiologiczną kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki będą składane indywidualnie w dogodnym czasie dla każdej delegacji.

Trzymamy kciuki, aby Szydłowieckie Zygmunty 2022 odbyły się już normalnie!