Swego czasu mówiło się o budowie basenu na terenie ZS im. Korpusu Ochrony Pogranicza, który miałby zostać wybudowany przez powiat szydłowiecki oczywiście wsparty funduszami unijnymi.

O budowie basen wypowiadało się przed wyborami również kilku obecnych radnych rady miejskiej, którzy twierdzili że taki basen to będzie żyła złota ściągając mieszkańców z tej części Polski do Szydłowca, a przecież byłaby to ogromna korzyść dla młodzieży i starszych mieszkańców.

 

Taki basen wybudowano, ale ….w Przysusze leżącej od Szydłowca niespełna 30 kilometrów.

Nie będzie to niewiadomo jak wypasiony basen, ale wymiary 25 na 12,5 metra, sześć torów, zmienna głębokość od 1,2 metra do 1,8 robią wrażenie.  Do kompleksu należeć będzie również mniejszy basen tzw. rekreacyjny o wymiarach 11 na 8 metrów i o głębokości 1,2 metra. Frajdą dla dzieciaków będzie 60-metrowa zjeżdżalnia.

Oprócz tego wszystkiego do dyspozycji użytkowników będą również: jacuzzi, kompleks saun, kręgielnia czterotorowa, kawiarnia i barek. 

Budowa krytej pływalni była możliwa dzięki opracowaniu przez powiat projektu edukacyjnego. Zakłada on naukę pływania dla blisko 7000 dzieci i młodzieży ze szkół powiatu przysuskiego. W związku z nauką na trzech poziomach edukacyjnych – szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna, każdy uczeń w ramach projektu będzie przez jeden rok na każdym etapie szkolnym brał udział w zajęciach pływackich. Powiat przysuski otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu na organizację bezpłatnej nauki pływania dzieci i młodzieży.

 

Za trochę więcej niż rok kolejne wybory samorządowe. Ile razy usłyszymy o budowie basenu w kampanii wyborczej? kto będzie go obiecywał? jak widać wystarczy „rzut beretem” by zobaczyć, że jak się władze postarają to można! Trzeba również zauważyć, że Przysucha niebezpiecznie wyprzedza Szydłowiec w rozwoju – najpierw sprawa sądów (choć dziś rząd cofnął ustawę ministra Gowina) , a teraz basen. 

W Przysusze basen jest, w Szydłowcu skończyło się na gadaniu i bezsensownym obiecywaniu, a przecież jak widać wystarczył dobrze napisany projekt i kasa jest.

Nie obiecujcie! – wykonujcie!

Marcin Banaszczyk

www.naszszydlowiec.pl