Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z ZSO im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu oraz z Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu w swoich sztukach teatralnych.

Później nadszedł czas na występy wokalne i instrumentalne w wykonaniu: Aleksandry Krupy, Żanety Sasin, Artura Kubickiego i Karola Jaworskiego.

Profilaktyczną akcję w Szydłowcu zakończył występ radomskiego rockowego bandu Press The Button, który został ciepło przyjęty przez publiczność.

W barwnych korowodach uczestniczyła młodzież z Publicznego gimnazjum w Orońsku, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szydłowcu, Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu.

W czasie trwających występów na scenie ,obok funkcjonował punkt gdzie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu i pracownicy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomani w Szydłowcu rozdawali ulotki profilaktyczne i udzielali porad. Po zakończeniu akcji w otwartych urzędach można było skorzystać z pomocy psychologa oraz mediatora sądowego. 

Organizatorami Szydłowieckiej Nocy Profilaktyki byli:  Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu , Zespól Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza oraz Burmistrz Szydłowca.

{phocagallery view=category|categoryid=210|limitstart=0|limitcount=13|imageordering=5}

„…Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami…”