Tuż po wspólnym łamaniu głowy, na zaimprowizowanej trawiastej scenie zagościł „objazdowy teatrzyk osiedlowy”. Młodzi adepci sztuki teatralnej wcielali się w postacie występujące w znanym i lubianym wierszu Juliana Tuwima „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie”. Była przednia zabawy, wszyscy spisali się na medal czego wyrazem były gromkie brawa które kończyły każdą inscenizację. A później? Później było malowanie piaskiem. Aż trudno uwierzyć jakie cudeńka mali uczestnicy pikniku potrafili wyczarować za pomocą tego niby mało plastycznego materiału.

Wśród „galimatiasowych” atrakcji nie zabrakło również tak bardzo lubianych przez dzieci baniek mydlanych – małych, dużych i tych bardzo dużych. Każdy mógł spróbować swoich sił i umiejętności w bańkowaniu, chętnych nie brakowało.

Na zakończenie uczestnicy pikniku malowali „Bibliowskazy” i mapę jak dotrzeć do naszej Biblioteki. Technika wykonywania prac była dowolna, w ruch poszły farby, kredki, pędzle, palce itp. Radości, okrzyków i zabawy było co niemiara.

Udział w drugim WAKACYJNYM GALIMATIASIE wzięło około 100 dzieciaków oraz mamy, tatusiowie, babcie, ciocie i dziadkowie, wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Na kolejny osiedlowy piknik zapraszamy już 28 sierpnia, tym razem szukajcie nas na osiedlu Kolejowa.

Do zobaczenia.

SCKiS „Zamek”

FOTOREPORTAŻ – WAKACYJNY GALIMATIAS