Wielu z uczestników wycieczki miało nadzieję na spotkanie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, z którym jednak nie udało się spotkać. Prezydenta nie było w Pałacu, ponieważ zajęty jest w ostatnich dniach konfliktem na Ukrainie. 

Szydłowianie zwiedzili jednak praktycznie wszystkie zakamarki miejsca w którym na codzień pracuje Prezydent Komorowski. Gabinety, pokoje w których przyjmuje dostojnych gości, a także słynną salę kolumnową. 

Od przewodniczki dowiedzieli się również wielu historycznych ciekawostek związanych z tym miejscem. 

 

Następnym punktem zwiedzania był przejazd do Sejmu RP. Burmistrz Andrzej Jarzyński zdradził uczestnikom, że spotkają się oni z Marszałek Sejmu Ewą Kopacz. Nikt jednak nie spodziewał się, że zostanie przyjęty przez panią Marszałek w pokoju jej kancelarii, a gościem specjalnym będzie …Premier RP Donald Tusk.

Obydwoje urwali się na kilka minut z obrad Sejmu, które dotyczyły wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Te 20 minut w całości poświęcili mieszkańcom Szydłowca, kierując do nich same ciepłe słowa. Mieszkańcy również byli zadowoleni ze spotkania i ochoczo ustawiali się do zdjęć z najważniejszymi ludźmi w Polsce. 

Wycieczka wzięła również udział w obradach Sejmu RP, oglądając to co dzieje się na sali sejmowej z galerii widokowej. W trakcie pobytu Szydłowca na widowni, przemawiał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

Zobaczyli również wiele innych miejsc, którymi na codzień przemieszczają się posłowie i ministrowie. Nie obyło się również od krótkiej, ale treściwej lekcji historii o Sejmie RP.

Przed Sejmem zwolennicy PiS ucieszyli się również ze spotkania z posłanką Krystyną Pawłowicz, z którą zamienili również kilka słów. 

 

W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami na temat zwiedzania i spotkania z czołowymi politykami. Większość uczestników wycieczki znała te miejsca i tych ludzi do tej pory wyłącznie z telewizji. Wczoraj mieli wszystko na wyciągnięcie ręki. 

{phocagallery view=category|categoryid=256|limitstart=0|limitcount=22|imageordering=5}

fot. Zakład Fotograficzny Foto – Szyk Łukasz Piorun