{phocagallery view=category|categoryid=145|limitstart=0|limitcount=90|imageordering=5}

fot. Inga Pytka – Sobutka i Grzesiek Banaszczyk

Od 10.oo na szydłowieckim Rynku Wielkim pod Ratuszem Miejskim rozpoczęło się po raz drugi Orkiestrowe Zamieszanie na Śniadanie. Rozpoczął je wjazd na płytę rynku samochodów tuningowanych (które wystartowały z Osiedla Wschód) i maszyn wielkogabarytowych. 

Oprócz tych pojazdów było jeszcze wiele innych atrakcji. Mimo siarczystego mrozu i dużej ilości śniegu Ci, którzy chcieli z pewnością nie żałują że z nich skorzystali.

Sporą popularnością cieszyła się możliwość wejścia na wieżę ratuszową by tam z galerii widokowej podziwiać Szydłowiec z wysokości. Warto dodać, że była to przedpremierowa możliwość wejścia, ponieważ oficjalnie otwarcie odbędzie się 16 stycznia.

Wśród najmłodszych królowało oglądanie z bliska maszyn wielkogabarytowych typu: traktor, czy ciężarówka oraz zabawy rycerskie przygotowane przez naszych niezawodnych rycerzy z Chorągwi Pancernej Falco.

Dla starszych (choć też dla młodszych) ciekawym okazał się pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez uczennice z ZSO im. Henryka Sienkiewicza. Pokaz odbył się w sprzyjających warunkach bo w podgrzewanym namiocie pneumatycznym rozstawionym przez szydłowieckich strażaków.

Ci którzy zmarzli mogli napić się gorącej herbaty, zjeść żurek lub spróbować domowego ciasta od Pań z zespołu Kumosie z Sadku.

Wspomniany zespół uraczył nas również kilkoma wykonaniami m.in. piosenki specjalnie napisanej na cześć Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP.

Jednym z ważniejszych punktów zamieszania na Rynku w Szydłowcu był ogromny biały baner (12 metrów szeroki, 1 metr wysoki) na którym młodsi i starsi mogli napisać: życzenia, pozdrowienia lub narysować cokolwiek dla Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Baner w najbliższych dniach zostanie przekazany w ręce Jurka.

O 11.30 rozpoczął się pierwszy historyczny Szydłowiecki Marsz Nordic Walking w którym udział wzięło blisko 20 osób. Marsz odbywał się pod hasłem ” Juniorzy i seniorzy kije w dłoń, niech nam biją serca w orkiestrowy ton”. Na czele marszu maszerowały z kijami instruktorki NW: Agnieszka Banaszczyk i Marzena Czarniecka.

Równolegle z Orkiestrowym Zamieszaniem na Śniadanie, trwał turniej piłki halowej w ramach WOŚP na hali sportowej przy ZS im. Jana Pawła II. Organizatorem był Pan Marek Zdziech, a udział w turnieju wzięło 12 drużyn. Wpisowe od każdej drużyny czyli 50 zł zostało przekazane na rzecz fundacji WOŚP.

O godzinie 15.oo rozpoczął się Orkiestrowy Bal Karnawałowy dla najmłodszych, których na balu pojawiło się naprawdę sporo. Impreza przygotowana została przez Panie z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” i Panie z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szydłowcu, odybła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. 

Uśmiechnięte twarze dzieciaków mówią wszystko o tym jak było na balu, a z pewnością zabawa była przednia.

O oprawę muzyczną podczas balu zadbali: Dj Roteiro i Dj Gabriel.

16.oo to godzina rozpoczęcia Koncertu Finałowego, który maił miejsce na dziedzińcu szydłowieckiego Zamku. Podczas koncertu odbywały się aukcje gadżetów przekazanych przez ludzi dobrej woli na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jako pierwsze wystąpiły dwa zespoły reprezentujące szydłowiecką scenę muzyczną: Yellow Pipe i Aerospatile.

Obie kapele zagrały naprawdę fajne koncerty i pomimo mrozu przyciągneły pod scenę swoich znajomych.

Następny zespół to mega sympatyczni panowie z Czarnej Pantery reprezentującej Gąbin leżący w okolicach Płocka. Zespół pojawił się w Szydłowcu bardzo wcześnie bo już w godzinach południowych. Mieli dzięki temu sporo czasu by zobaczyć Szydłowiec, weszli nawet na wieżę Ratusza Miejskiego by podziwiać widoki z góry.

Czarna Pantera tak samo jak jest sympatyczna w kontaktach międzyludzkich, tak też jest również na scenie i w kontaktach z publicznością. Bogate instrumentarium i bujające kawałki spodobały się tym, którzy byli w tym czasie na dziedzińcu.

Czwarty zespół z kolei to półfinalista popularnego programu Must be the music czyli VENFLON. Grupa grająca najostrzejszą odmianę rocka podczas niedzielnego wieczoru również pokazała, że potrafi pozostawać w świetnym kontakcie z publicznością. Wrażenie robiło szczególnie to, gdy wokalista traktował małą grupkę fanów która była pod sceną tak jakby byli olbrzymim tłumem ludzi. Po koncercie podszedł do młodzieży, wyściskał się z nimi i zrobił kilka fotek.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił Antek Smykiewicz ze swoim zespołem Ściana Wschodnia. Antek to zdobywca II miejsca w popularnym programie The Voice of Poland. Świetny koncert dała grupa i niech żałują Ci, którzy nie słyszeli. Profesjonalizm który pokazali muzycy budzi podziw. Garstka ludzi, która została na dziedzińcu wysłuchała autorskich piosenek zespołu jak również kilku coverów m.in. Blink 182 czy Kings Of Leon. Antek i jego koledzy po występie również podziękowali tym najbardziej wytrwałym za to, że nie przestraszyli się panującego mrozu. Ciekawym faktem jest to, że zespół do Warszawy wrócił z około 15 kilowym…krokodylem wykonanym z piaskowca szydłowieckiego, przekazanym kapeli przez członkinię szydłowieckiego sztabu WOŚP wzamian za symboliczny wrzut do orkiestrowej puszki.

Wszystkie zespoły pomimo ciężkiej do grania pogody i słabej frekwencji na widowni były zadowolone i obiecywały, że jeszcze kiedyś do Szydłowca wrócą. My już dziś zapraszamy! 

W tym roku licytacje szły dość opornie, ale mimo wszystko kilka niezłych sum udało się uzyskać: 750 złotych kosztowała koszulka Dominika Furmana piłkarza Legii Warszawa, a koszulka orkiestrowa którą rok rocznie licytuje burmistrz Szydłowca tym razem sprzedana została za 400 złotych. Wszystkim którzy wzięli udział w licytacjach serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście pomagając innym.

Zamieszanie na Rynku i Koncert Finałowy prowadzili członkowie sztabu: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i szef sztabu Marcin Banaszczyk. 

Równolegle z koncertem w Szydłowcu odbywał się koncert w Pawłowie organizowany przez Ośrodek Kultury w Chlewiskach.  

Wiele miesięcy przygotowań, wiele wyrzeczeń i wystarczy jeden dzień i wszystko mija. Szydłowiecki sztab mimo wszystko jest zadowolony z wykonanej pracy i wszystkim z osobna dziękuje za okazaną pomoc. 

My i tak będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej !:)

Poniżej lista wszystkich tych, którzy okazali ogromne serce i wsparli nasze działania:

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”

Urząd Miejski w Szydłowcu

Powiat Szydłowiecki

Agencja Ochrony „KRAL i Wspólnicy”

Gminny Ośrodek Kultury w Chlewiskach

Zespół Szkół w Jastrzębiu

Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Szydłowcu

Publiczne Gimnazjum w Orońsku

Zespół Szkół w Majdowie

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Szydłowcu

Radni Rady Miasta w Szydłowcu

Wodociągi i Kanalizacja Sp z.o.o. w Szydłowcu

Ciepłownia Miejska Sp z o. o. w Szydłowcu

naszszydlowiec.pl – portal informacyjny

AKKA – Anna Kowalska

Kwiaciarnia – Agnieszka Banaszczyk

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TESS

Biuro Rachunkowe Agnieszka Czapnik

Biuro Rachunkowe GAMA Katarzyna Gawęda

Biuro Rachunkowe BILANS Magdalena Klepaczewska

Firma JARBUR EUROCHEM

Dominik Furman

Szydłowiecka Akademia Piłkarska Artur Ludew i Dominik Gawęda

Klub Sportowy Szydłowianka Szydłowiecka

Restauracja PIWNICA SZYDŁOWIECKA

Restauracja HACJENDA

Pizzeria KUFELEK

Firma STOLPAW – BIS

Partnerstwo PIASKOWIEC SZYDŁOWIECKI

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT

Mobilne Studio Wizażu i Kosmetyki VENA

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu

Przedsiębiorstwo Handlowe WIK Wiktor Świerczyński

Hurtownia Artykułów Papierniczych i Biurowych WUJEK

AUTO SALON Robert Bińkowski – Autoryzowany Serwis Obsługi SUZUKI w Radomiu

PPUiH ARIS Szydłowiec

Księgarnia WSPÓŁCZESNA

Firma KOP BUD Krzysztof Niewadzisz

motorset.pl manufaktura moWerow

GIPROMET – Robert Michalski

Dom Chleba

Usługi Kamieniarskie – Radosław Falkiewicz

Siłownia „MAXIM”

PPHU „GAZ-MED” – Mirosław Górski

Firma”PETER-STAR”

Małgorzata i Ireneusz Madej

Jan Orlicki

Dorgeria „Jasmin”

Sklep „ROMA” Majstrak – Burzyński

Pias-Kam – Sylwester Mertka

Cukiernia – Henryka Adamczyk

Cukiernia – Grażyna Proczka

Wytówrnia Wód Gazowanych „DAN”

Cafe Zamek – Tomasz Orman

Firma LED ART – Waldemar Sobutka

Marek Plewa

Grzegorz Banaszczyk

Hurtownia Wędlin VICO

Sklep OdiDo Maria Kurpińska

Sklep GROSZEK

Hurtownia Spozywcza – Kwietniewski i Tarsiński

Sklep Ogólnispożywczy Małgorzata Sujecka – Jastrząb

Agata Sasal

PHU ELTRON – Bożena Dobosz

Pizzeria Nova

Kebab SZAFRAN

Michał Sobutka

WYDOBYCIE i PRZERÓBKA kamienia budowlanego Stanisław Urbański

 

JESTEŚCIE WIELCY! 

Do wszystkich wolontariuszy, darczyńców i tych, którzy wrzucili przysłowiowy „grosz” wysyłamy orkiestrowe pozdrowienie „SIEMA” !:)