Już w czwartek 8 czerwca siódma edycja Festivalu BODY w Szydłowcu. W tym roku wydarzenie organizowane w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. „Boże Ciało” odbędzie się pod hasłem „Daj szansę”. Start o godzinie 18.00 Rynek Wielki w Szydłowcu.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą ludzie młodzi w kościele. „Widzimy w Biblii przypowieść o bogatym młodzieńcu, gdzie Jezus przekornie daje szansę wykazania się młodzieńcowi, a młody człowiek daje szanse Jezusowi na działanie w jego życiu, dlatego tym bardziej zapraszamy Was w tym roku na
Festival Body” – mówią organizatorzy, dalej opowiadając o idei powstania Festivalu.

Pomysł uwielbieniowego wydarzenia w diecezji radomskiej zrodził się w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Wtedy też mogliśmy jako młodzi z Fundacji STREFA JP2 uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Czas ten też nie jest przypadkowy. Wtedy to Papież Franciszek zadał młodym szczególne zadanie: ,,On, który jest życiem, zachęca ciebie do zostawienia śladu, który wypełni życiem twoją historię, a także dzieje wielu innych ludzi. On, który jest prawdą, zaprasza ciebie do porzucenia
dróg separacji, podziału, bezsensu. Pójdziesz? Chcę widzieć teraz twoje dłonie…”
Odpowiadając na to papieskie wezwanie o powstaniu z kanapy stworzyliśmy w 2017 roku dziękczynne wydarzenie uwielbieniowe za te dni spędzone na ŚDM. Miało być to jednorazowe wydarzenie– a trwa do dziś!

Co roku na Festival BODY do Szydłowca zapraszani są goście. W poprzednich latach w Szydłowcu pojawili się m.in aktorka Małgorzata Kożuchowska, czy restaurator Wojciech Modest Amaro, którzy przedstawili swoje świadectwo wiary.

Podczas tegorocznego Festivalu BODY gośćmi specjalnymi będą: bp Marek Solarczyk ordynariusz radomski, ks. Rafał Główczyński znany w młodym ludziom jako „Ksiądz z Osiedla” i muzyk Marcin Pokusa, który po raz kolejny zadba o oprawę muzyczną.

Każdemu spotkaniu młodych w Szydłowcu towarzyszy symbol, który jest na tyle uniwersalny, że można z niego korzystać cały rok. Ma on nieco zobrazować tematykę każdego spotkania, ale i przypominać o nim. W tym roku uczestnicy otrzymają tradycyjną już opaskę na rękę, a także długopis, aby zapisać nim najpiękniejsze chwile.

Organizatorzy przygotowali również „Strefę Chillu” w której będzie można odpocząć na hamaku, pufie czy leżaku.

Organizatorem corocznych spotkań młodych w Szydłowcu jest Fundacja Strefa JP2

Tak było rok temu: