I Międzyszkolny Turniej Minecrafta za nami! Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Renaty Bilskiej, odbył on się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 w Skarżysku-Kamiennej.

Startowały dwie ekipy: Gospodarze i drużyna PSP w Zbijowie Małym.

Turniej ten traktowaliśmy jako taki „prototyp”, dla organizowanych w przyszłości międzyszkolnych zawodów e-sportowych. Szczerze mówiąc, nie bardzo było się na czym wzorować, bo jak dotąd nie słyszeliśmy o tego typu zawodach na szczeblu międzyszkolnym. Konkurencje też tak dobraliśmy, by do następnych zawodów zaprosić uczniów z innych szkół, także tych, nie uczących się programować w Minecrafcie. Wystarczy „tylko” znajomość samej gry, trochę wyobraźni przestrzennej, odrobina matematyki do dokonania obliczeń, trochę logiki i myślenia inżynierskiego, oraz co najistotniejsze, umiejętność pracy w zespole. I chyba to ostania cecha była kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym turnieju” – napisała na swoim facebooku Szkoła Programie i Robotyki The Coders Club.

W obu zespołach jest naprawdę dużo fajnych i bystrych dzieciaków, dużo indywidualności. Ale jeśli chodzi o zespół, to dzisiaj był tylko jeden. Drużyna ze Zbijowa, mimo że „grała na wyjeździe”, mimo kłopotów technicznych i presji czasu dała z siebie wszystko, wspierała się nawzajem i dopingowała.

„Dziewiątka” też w końcu zaczęła grać jak drużyna, ale było już trochę za późno. Rewanż zapowiada się ciekawie i mamy nadzieję na wyrównaną walkę do ostatniej konkurencji.

Z kronikarskiego obowiązku: zwycięzcą I Międzyszkolnego Turnieju Minecraft’a została drużyna PSP w Zbijowie Małym. Zaszczytne drugie miejsce przypadło ekipie ze Szkoły Podstawowej nr 9 ze Skarżyska. Indywidualnie MVP turnieju został Oliwier Stępień ze Zbijowa.

Organizatorem turnieju i fundatorem pucharów była szydłowiecka Szkoła Programowania i Robotyki The Coders Club.

Drużyna ze Zbijowa: Agata, Oliwier(K), Kamil, Antek, Piotrek, Olek i Jasio.
Drużyna „9” : Bartosz(K), Danyło, Alan, Alex, Antek, Krzysiek, Czarek, Jasio, Fabian.

Więcej zdjęć: