Zapytaliśmy Was kto wygra drugą turę wyborów na burmistrza Szydłowca, o to kogo radni powinni wybrać na starostę szydłowieckiego, kogo na przewodniczącego Rady Powiatu, a kogo na przewodniczącego Rady Miejskiej.

Wszystkiego prawdopobnie dowiemy się już w najbliższy poniedziałek 1 grudnia. Wówczas powinniśmy poznać wyniki wyborów na burmistrza, a na pierwszych sesjach samorządowych radni powinni wybrać swoich przewodników, a w powiecie również starostę.

W wyborach na burmistrza internauci zdecydowanie wskazują Artura Ludwa na którego oddano 293 głosy (72%). Na Andrzeja Jarzyńskiego zagłosowano 114 razy co daje jedynie 28 % poparcia wśród internautów.

Nie maleje popularność Sławomira Nojka wśród internautów. Do samego końca szedł „łeb w łeb” z Włodzimierzem Górlickim wśród faworytów internautów na starostę szydłowieckiego. Na to pytanie oddano 490 głosów, 156 (31,8%) na Nojka oraz 155 na Górlickiego (31,6%). Na trzecim miejscu Karol Siebyła, 31 głosów (7,6%), co oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka (zresztą jak całą zabawę sondażową).

Ciekawe jest to, że 30 głosów oddano na to, że żaden z obecnych radych powiatowych nie nadaje się na stanowisko starosty. 28 głosów zdobyła Barbara Majewska.

Jeżeli zaś chodzi o wybór przewodniczącego Rady Powiatu internauci zdecydowaniej wskazali Sławomira Nojka. 47 głosów i 30,9% całości, dało mu pierwsze miejsce. W dalszej kolejności wskazywano Włodzimierza Górlickiego, Barbarę Majewską, Roberta Górlickiego,  Anitę Gołosz, Karola Siebyłę. Wśród wymienionych osób prawdopodobnie jest nowy sternik Rady Powiatu i będzie to, jak się dowiedzieliśmy Anita Gołosz. Jej zastępacami mają być Janina Bodo i Dariusz Mamla, co ciekawe ta dwójka radnych w naszym sondażu…nie zdobyła ani jednego głosu.

W wyborze przewodniczącego Rady Miasta mieliście trochę więcej wątpliwości. Wygrał Marek Plewa i to dość zdecydowanie 24,3% głosów. 13,9 % głosów zdobyli Marek Koniarczyk i Paweł Surdy. 10,4 % zdobył Leszek Jakubowski, który wymieniany jest w gronie faworytów, jeżeli wybory wygra Andrzej Jarzyński. Kto zostanie przewodniczącym jeżeli wybory wygra Artur Ludew? Logika podpowiada, że najbardziej doświadczeni z jego otoczenia radni czyli Marek Plewa lub Dorota Jakubczyk, a może ktoś młodszy?

Portal Nasz Szydłowiec wszystkim dziękuje za oddane głosy w zabawie sondażowej! I co? do zobaczenia w poniedziałek w powyborczej rzeczywistości 🙂

Wszystkie sondaże TUTAJ