,,Platforma prowadzi politykę dla najbogatszych, PiS chce odwrotnie” mówił Suski.

Wspomniał on również o idei wyłączenia części mazowieckiego z województwa co da większe środki na finansowanie biednych terenów, do których należy Szydłowiec.

,,Wygramy wybory i będziemy tą Polskę naprawiać” zakończył Marek Suski.

,,Wasza obecność tutaj świadczy o tym, że chcecie tą Polskę zmieniać” mówił Stanisław Karczewski.

Poseł Kuźmiuk przedstawił plan działania PiS-u, gdy ten dojdzie do władzy ,,PiS jest autentyczną alternatywą dla obecnie rządzących. Jeżeli wygramy nadchodzące wybory będziemy wstanie wprowadzać zmiany”.

Wśród nich poseł Kuźmiuk wspomniał między innymi o wprowadzeniu podatku bankowego, który zobowiąże zagraniczne banki do dokładania się do budżetu w czasie kryzysu. Podobny proceder będzie miał miejsce w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych. Planem PiS-u jest utworzenie 1 200 000 nowych miejsc pracy w ciągu 10 lat co zmniejszy bezrobocie w tym to panujące w Szydłowcu.

Marek Suski zachęcił wszystkich sympatyków PiS-u do przyłączenia się do nowej idei tworzenia ruchy ochrony wyborów co tłumaczył słowami ,,Wybory w wielu miejscach były sfałszowane”.

Podczas trwania spotkania wśród publiczności rozprowadzane były cegiełki mające wspomóc budowę pomnika pary prezydenckiej w Radomiu. Jego odsłonięcie ma nastąpić 18 czerwca. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ w tym właśnie dniu swoje urodziny obchodził tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński (obchodzi je również wtedy jego brat bliźniak-Jarosław).

W trakcie spotkania do już obecnych na miejscu dołączył właśnie Jarosław Kaczyński, który uprzednio spotkał się z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej. ,,Jesteśmy tu dlatego żeby pokazać, że istnieje inna idea rządzenia” tymi słowami Jarosław Kaczyński przywitał mieszkańców Szydłowca. Zwrócił on uwagę, że obecna polityka społeczna jak i gospodarcza jest w stanie katastrofalnym do czego doprowadzili obecnie rządzący.

Prezes PiS przedstawił plan likwidacji bezrobocia oraz realizację planu mieszkaniowego. Wspominając o emeryturach zwrócił uwagę, że PiS opowiada się za powrotem do ZUS i solidarności społecznej. ,,OFE to największe oszustwo jakiego dopuszczono się po 89 roku.” ,,OFE to pewnego rodzaju lwia spółka gdzie jedni zarabiają a drudzy tracą” kontynuował Kaczyński.

Według niego każdy z obywateli powinien mieć możliwość wyboru pomiędzy ZUS-em a OFE. Mówiąc o służbie zdrowia Jarosław Kaczyński stwierdził, że ,,obecna sytuacja w służbie zdrowia jest patologiczna” a ,,prywatyzacja prowadzi do zarobków na służbie zdrowia”. Prezes Kaczyński powiedział, że rządy PiS-u w latach 2006-2007 były najlepszymi latami w historii Polski po roku 89. Wspominając lata rządów PiS-u mówił ,,W naszej polityce nie podobała się walka z korupcją i przestępczością” co spotkało się brawami publiczności. Obecną sytuacją w kraju skomentował słowami ,,Śmieją się z nas, jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym można tak okradać”, ,,obecny system polityczny odpowiada zapleczom PO”.

Wspomniał również o nadchodzących wyborach w kontekście fałszowania ich wyniku: ,,Musimy pilnować wyborów, bo to zaplecze, które rządzi może ja fałszować”. Porównując PiS do PO powiedział ,,PiS i PO to jak ogień i woda. Tam gdzie oni mówią tak tam my w większości wypadków mówimy nie. Tam gdzie my mówimy tak, tam oni mówią nie” oraz ,,My chcemy reprezentować dziesiątki milionów Polaków”.

Mówił również o planie likwidacji gimnazjów, ponieważ nie spełniły one swojego zadania co spotkało się z entuzjazmem publiczności, która nagrodziła ten pomysł brawami. Po przemówieniu prezesa Kaczyńskiego pojawił się czas na pytania od publiczności. Jednym z nich było pytanie o wejście do strefy euro na co Jarosław Kaczyński odpowiedział: ,,Nie ma żadnej realnej przyczyny żeby wprowadzać euro”, ,,Nasze zarobki staną się śmiesznie niskie. Jeśli ktoś zarabia 2000 zł dostanie 500 euro a ceny skoczą do poziomy Niemiec. To puści ludzi z torbami”. Publiczność entuzjastycznie zareagowała na takie stanowisko prezesa PiS nagradzając jego wypowiedź brawami. Pojawiło się również pytanie związane z jakże ostatnio głośną sprawą podniesienia wieku emerytalnego. Prezes Kaczyński zapewnił wszystkich obecnych, że gdy PiS wygra wybory cofnie decyzję swoich poprzedników dając prawo do emerytury kobietom w wieku 60 oraz mężczyzną w wieku 65 lat, ale również dobrowolnie będą mogli pracować oni do 67 roku życia.

Padło również pytanie o suwerenność Polski oraz wpływy niemieckie i rosyjskie. Jarosław Kaczyński udzielając na nie odpowiedzi skrytykował Donalda Tuska żartując, że śni mu się po nocach posada przewodniczącego parlamentu europejskiego oraz powiedział ,,My nie jesteśmy kolonią i nie będziemy kolonią. To powiemy po wyborach zarówno wschodowi jak i zachodowi”

Kończąc spotkanie Jarosław Kaczyński zapewnił ,,Zmienimy tą Polskę! Zwyciężymy!”. Prezes Kaczyński opuszczał salę w dźwięku oklasków oraz okrzyków skandujących jego imię.

{phocagallery view=category|categoryid=178|limitstart=0|limitcount=8|imageordering=5}

foto i tekst: KACPER KASPRZYK