W czasie kampanii wyborczej 2010 również się z tym spotykaliśmy. Mieliśmy: krytykujące ulotki w skrzynkach pocztowych, pozwy w trybie wyborczym, nieprawdziwe wypowiedzi publiczne, czy osobiste złośliwości.

Tegoroczna kampania dopiero się rozpoczęła i już docierają do nas pierwsze sygnały nieczystych zagrywek wyborczych. Pojawiają się pierwsze niezbyt przychylne niektórym komentarze w internecie, na pojedyńczych osiedlach prowadzone są działania zbierania podpisów (choć do końca nie wiadomo po co), pojawiają się pomówienia (nieoficjalne) o coś czego osoby pomawiane (jak twierdzą) nie robiły. Najciekawszym elementem dopiero co rozpoczętej kampanii wyborczej są jednak plakaty rozprowadzane w Gminie Jastrząb. Plakaty wykonane na wzór baśniowy mają za zadanie uderzać w obecną wójt Gminy i w kandydata, którego Pani wójt popiera w tegorocznych wyborach samorządowych. (jak udało nam się ustalić w dniu 21.10.2014 widoczny na plakacie kandydat na wójta Jastrzębia zgłosił skargę o przestępstwie ściganym z oskarżenia prywatnego, zaś Wydział Kryminalny KPP w Szydłowcu powiadomił Sąd Rejonowy.)

„Zabawa” dopiero się zaczęła, z pewnością takich lub podobnych sytuacji będzie co raz więcej. Należy się jednak zastanowić czemu one służą, miejmy nadzieję, że nie ogłupieniu wyborców. Dlatego w tym miejscu apel do Was drodzy wyborcy nie dajcie się omamić. Bo czy nie lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie spotkania kandydata z wyborcami, czy nie lepsza jest rozmowa na argumenty, a może spotkanie okraszone grillem czy jakąś inną formą zabawy? Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc zachowujmy się jak cywilizowane społeczeństwo. Pamiętajmy, że ten co nieczysto gra podczas kampanii, nieczysto będzie grał również będąc przy władzy.