W Szydłowcu również szykuje się ciekawa kampania i zdaje się kilka istotnych zmian na samorządowych stołkach. W obu radach, zarówno powiatowej i miejskiej pojawi się kilka nowych twarzy. Czy na tyle by zadowolić wymagających mieszkańców? Okaże się po głosowaniu. 

Najwięcej emocji będzie jednak z wyborem burmistrza Szydłowca. Cały czas dochodzą do nas nowe wieści, że ktoś kandyduje, a ktoś jednak nie i tak do końca to jeszcze nie wiadomo, kto tak naprawdę wystartuje. Pewność mamy jedynie w przypadku dwóch osób, które swoje kandydowanie ogłosiły publicznie. Są to: Agnieszka Górska i Wiktor Cielecki. Na „mieście” mówi się jeszcze o Sławomirze Nojku, Stefanie Wesołowskim, Tadeuszu Piętowskim, a także o Arturze Ludwie, który podobno zostanie desygnowany do walki o fotel burmistrza przez samego Włodzimierza Górlickiego starostę szydłowieckiego, który rezygnuje z ubiegania się o posadę w Ratuszu. Na burmistrza wystartuje również z pewnością (choć też oficjalnie tego nie ogłosił) obecny burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. 

Jakie będą wyniki? Czy burmistrz Jarzyński pozostanie na stanowisku, czy może czeka nas zmiana władzy?

Dosłownie kilka dni temu Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła proces zgłaszania komitetów wyborczych, dlatego kampania na dobre jeszcze się nie rozpoczęła. Mimo wszystko osoby wymienione wyżej, da się już zauważyć w pewnych miejscach, podczas wydarzeń publicznych. Nic nowego. Jak będą prowadzili dalej swoje kampanie nowi kandydaci na burmistrza? czy starymi sprawdzonymi metodami „od domu do domu” z gadżetami? czy może w nowoczesny, sprawiedliwy i konkretny sposób, przedstawiając publicznie argumenty za swoją kandydaturą? Póki co niektórzy mnie osobiście zawodzą, stosując bardzo marne chwyty, marnego marketingu, wprost (bez obrazy) z wiejskiej zagrody. 

Patrząc na nazwiska potencjalnych kandydatów, którzy będą chcieli wygrać z Andrzejem Jarzyńskim, trzeba zadać sobie jedno pytanie. Czy ktokolwiek z nich jest wstanie nawiązać równorzędną „walkę” z urzędującymi burmistrzem? czy każdy z nich, w pojedynkę nie jest skazany na porażkę? czy ktokolwiek będzie wstanie doprowadzić do drugiej tury? Osobiście uważam, że jest to mało realne, ale może ktoś z Was uważa inaczej…?

Kończąc wątek burmistrzowski, warto powiedzieć o ciekawej sytuacji w szeregach powiatowych. Zewsząd dochodzą sluchy, o malejącym zaufaniu powiatowych prominentów do obecnego starosty Włodzimierza Górlickiego. Mówi się, że Włodzimierz Górlicki wystartuje w wyborach do rady powiatu, co ma być sprawdzianem poparcia dla starosty ze strony wyborców. Zanosi sie więc na to, że starostą nie będzie już ktoś spoza rady powiatu, jak to było w poprzednich latach. Są to póki co plotki, pamiętajmy jednak, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy. 

Będzie ciekawie, a o wszystkich tych ciekawostkach będzie informowani na portalu Nasz Szydłowiec. 

Marcin Banaszczyk

fot. RCI