Konkurs skierowany był dla nauczycieli zawodu szkół gastronomicznych z całej Polski. Tematem przewodnim były kasza i wieprzowina w kuchniach regionalnych świata.

Kulinarne zmagania uczestników oceniali jurorzy: Jerzy Pasikowski – prezes Fundacji Klub Szefów Kuchni, Joseph Seeletso – szef kuchni, Katarzyna Oponowicz – Związek Polskie Mięso, Artur Świerżewski – szef kuchni w hotelu Trylogia oraz Mirosław Karolczuk – Zastępca burmistrza Augustowa.

Konkurs był częścią warsztatów kulinarnych (które odbywały się pierwszego dnia targów) związanych z projektem „Gotuj lokalnie” prowadzonych przez Marcina Budynka i Josepha Seeletso. W drugim dniu uczestnicy w dziewięciu dwuosobowych zespołach, przygotowywali cztery porcje dania głównego w ramach rywalizacji. Czas trwania zmagań wynosił 60 minut.

Marta Bińkowska wraz z kolegą ze szkoły z Limanowej przygotowała grillowaną polędwiczkę ze smażonymi warzywami, z chipsem z kaszy jęczmiennej, sosem z galangalu i marmoladą z suski sechlońskiej i cydru.
Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację EFRWP we współpracy z Akademią Kulinarną Marcina Budynka, przy wsparciu Fundacji Klub Szefów Kuchni.

Kolejnym etapem projektu będą warsztaty dla uczniów w szkołach.

martabinkowska2