Wywiad przeprowadzony przy okazji strzelenia przez Dominika swojego debiutanckiego gola w polskiej Ekstraklasie najwyżej lidze w kraju. Strzelił w bardzo ważnym momencie, gdy mecz zbliżał się ku końcowi a wynik meczu pomiędzy Legią i Podbeskidziem był 1:1. Dominik strzelił na 2:1 co podłamało drużynę gości, a mecz skończył się po golu Radovica wynikiem 3:1.

Jakby tego było mało dwa dni później w środę Furman dołożył kolejne trafienie w meczu polskiej młodzieżowej reprezentacji, które tym razem decydowało o wyniku meczu. Polska pokonała Szwajcarię 2:1 w meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Dominikiem Furmanem. Być może przyszłą gwiazdą polskiego futbolu ? 🙂

Jak czuje się piłkarz, gdy strzela swoją debiutancką bramkę w Ekstraklasie, a dwa dni później dokłada jeszcze gola w młodzieżowej kadrze Polski?

Czuje się znakomicie, ciężko wyrazić mi swą radość. Jestem bardzo szczęśliwy, że zarówno w klubie jak i w kadrze młodzieżowej wiedzie mi się co raz lepiej. Można by rzecz – oby tak dalej!

Czy sytuacja w której strzeliłeś bramkę w meczu z Podbeskidziem była ćwiczona? położyłeś na ziemi obrońcę przeciwników jak stary wyjadacz.

Ta sytuacja wyszła sama z siebie. Wiadomo na treningach ćwiczy się pojedynki jeden na jeden, ale nigdy nie wiesz jak się zachowa obrońca . Nie ma jednak co się zastanawiać, najważniejsze że w tym konkretnym przypadku udało się go ograć, a piłka wpadła do bramki.

Co czułeś oddając strzał? wiedziałeś że to będzie gol?

W takich sytuacjach chyba nie czuje się nic, nie masz czasu na myślenie. Tak poza tym piłka  wpadła tuż przy słupku, więc można powiedzieć, że miałem piłkarskiego farta.

W ostatnich dniach jesteś na fali. Ogólnopolskie media rozpisują się o kolejnym talencie z Akademii Legii. Ten szum pomaga czy przeszkadza?

Osobiście próbuje się od tego odciąć, choć nie będę kłamał że nie wiem o tym, że jest teraz o mnie trochę głośno. Wydaje mi się, że raczej mi to pomaga, staram się jednak nie popadać w huraoptymizm , a mimo wszystko dalej pracować nad sobą i swoją grą. Na dobrą sprawę nic wielkiego jeszcze nie osiągnąłem.

Po ostatnich meczach wielu zastanawia się na jakiej pozycji powinieneś grać?A ty jak uważasz? defensywny pomocnik i rywalizacja z Łukasikiem, Golem i Vrdoljakiem, czy może szturm na ofensywnego pomocnika i pozycję Radovica?

Na tym etapie swojej kariery nie przykładam zbytniej wagi do pozycji na jakiej będę grał. Zagram tam, gdzie będzie mnie wystawiał trener Jan Urban. Jak będzie trzeba to nawet w bramce 🙂

Dominik śledzisz wyniki Szydłowianki Szydłowiec? co sądzisz o początku sezonu w wykonaniu drużyny w której zaczynałeś?

Życzę chłopakom jak najlepiej. Wiem, że pierwszy mecz przegrali wysoko, na szczęście cztery kolejne wygrali i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Chciałbym, żeby ta świetna passa Szydłowianki trwała jak najdłużej.

fot. http://legia.com/ Mateusz Kostrzewa