Sprawa starosty szydłowieckiego i prawomocnego wyroku skazującego nadal trwa. 17 listopada 2023 roku do Biura Rady Powiatu wpłynęło pismo z Sądu Rejonowego w Szydłowcu II Wydział Karny do którego załączono odpis prawomocnego wyroku dotyczącego starosty szydłowieckiego.

W czwartek 30 listopada o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego spotka się komisja rewizyjna. Radni tej komisji, której przewodniczy radny Cezary Sierawski zaopiniują projekt uchwały w sprawie stwierdzenia, że Rada Powiatu w Szydłowcu uzyskała informację o fakcie prawomocnego skazania starosty szydłowieckiego. 

3 listopada 2023 radni powiatowi zastanawiali się czy pismo starosty do przewodniczącego jest czy nie jest (?) informacją na podstawie której Rada Powiatu w Szydłowcu uznaje, że została poinformowana o skazaniu prawomocnym wyrokiem starosty (starosta poinformował przewodniczącego o tym, że został skazany wyrokiem prawomocnym przyp. red.), a teraz będą zastanawiali się czy uzyskali informację o fakcie prawomocnego skazania starosty w konsekwencji pisma z Sądu Rejonowego.

Sytuacja w kuluarach i wśród mieszkańców komentowana jest w różny sposób. Jedni się śmieją, inni czują delikatnie mówiąc niesmak, a jeszcze inni mówią o grze na czas.

Są też tacy, którzy twierdzą, że ustępujący starosta oraz przewodniczący tak długą będą przeciągali sprawę (z zachowaniem wszystkich terminów), że sprawa nie zostanie załatwiona do końca trwającej kadencji czyli do kwietnia 2024 roku. Czy tak będzie? Wszystko się okaże.

Oczywiście cały czas trwa giełda nazwisk osób, które mogłyby przejąć rządy w powiecie. Mieszkańcy w komentarzach w social mediach kategorycznie wskazują wicestarostę Anitę Gołosz, ale ta z tego co słyszymy nie ma poparcia. Przewijało się nazwisko radnej Barbary Majewskiej, która jest członkiem Zarządu Powiatu, no ale słyszymy, że raczej do tego nie dojdzie. Od kilku dni przewija się jeszcze nazwisko kolejnego członka Zarządu Powiatu czyli radnego Karola Siebyły. Czy w tej giełdzie nazwisk jest choć ziarenko prawdy? Też dowiemy się niebawem.

Na tę chwilę jedno jest raczej pewne, że na najbliższej sesji Rady Powiatu w piątek 1 grudnia 2023 roku starosta szydłowiecki (który nie może już pełnić funkcji starosty) nie zostanie odwołany. Radni jedynie stwierdzą lub też nie (bo taka opcja też istnieje) czy poprzez pismo z Sądu Rejonowego w Szydłowcu do którego załączono odpis prawomocnego wyroku dotyczącego starosty, uzyskali informację o prawomocnym skazaniu starosty (?!)

Sprawę wyroku prawomocnego, który usłyszał starosta szydłowiecki poruszaliśmy już kilkukrotnie, poniżej linki bezpośrednie:

Sesja Rady Powiatu w sprawie informacji starosty o prawomocnym wyroku

Oświadczenie Włodzimierza Górlickiego

Stanowisko radnych Klubu PiS w sprawie starosty szydłowieckiego

3 listopada nowy starosta szydłowiecki?

Niecodzienna akcja protestacyjna w Szydłowcu