W nowej kadencji zabraknie takich postaci jak: Marek Sokołowski – Przewodniczący Rady Powiatu, wiceprzewodniczący – Adam Wlazło i Jan Gula, członkowie zarządu – Monika Stanik, Marek Figarski czy przewodniczący Komisji Budżetu – Jarosław Basiak. Zabraknie również Artura Ludwa – kandydata w tegorocznych wyborach na burmistrza Szydłowca.

Najlpeszy wynik uzyskał Włodzimierz Górlicki, który dwukrotnie wybierany był na stanowisko starosty spoza rady. Tym razem dostał przykaz startu w wyborach i po dobrej i widocznej kampanii wygrał wybory do powiatu. Można po tym wyniku wnioskować, że ma ogromną szansę zostac starostą po raz trzeci z rzędu.

Oto skład (jeszcze NIEOFICJALNY) rady powiatu szydłowieckiego: Barbara Majewska, Rajmund Mamla, Piotr Kornatowski, Sławomir Nojek, Paweł Zawodnik, Włodzimierz Górlicki, Karol Siebyła, Janina Bodo, Krzysztof Parszewski, Aneta Majsiak – Gromek, Anita Gołosz, Cezary Sierawski, Waldemar Sowiński, Dariusz Mamla, Roman Woźniak, Krzysztof Rejczak , Robert Górlicki.

Do ciekawej sytuacji doszło dziś (18.11.2014). Okazało się, że Grzegorz Nowak, który jeszcze wczoraj posiadał mandat radnego powiatu, dziś go stracił. Na rzecz Roberta Górlickiego. Komitet „Wspólnota Szydłowiecka Razem” z którego startował Nowak z powodu strategicznego błędu nie weźmie tego mandatu. Powodem jest to, że lista wystawiła kandydatów tylko w jednym z trzech okręgów i nie przekroczyła w skali całego powiatu progu 5 % koniecznych do uzyskania mandatu. Kto stoi za tym błędem? Ciężko stwierdzić.

Niebawem uzupełnimy o więcej szczegółów.

zdjęcie (rada powiatu 2010-2014)