Strona pozwala w łatwy sposób sprawdzić, jak władze lokalne wydawały publiczne pieniądze oraz szybko porównać poziom i sposób wydatkowania tych pieniędzy na tle innych samorządów.

Jesteśmy przekonani, że kontrola władz publicznych (na szczeblu centralnym i samorządowym) jest bardzo ważnym elementem demokracji. Zauważamy, że szczególnie w okresach przedwyborczych rządzący mają tendencję do wyolbrzymiania swoich sukcesów i ukrywania porażek bądź nieprawidłowości. Problem ten jest szczególnie dotkliwy na poziomie lokalnym, gdzie sprawozdania finansowe są bardzo często nieczytelne, skomplikowane i w efekcie niezrozumiałe dla znaczącej części mieszkańców. Poza tym w debacie publicznej zbyt mało mówi się o kondycji i naprawie lokalnych finansów publicznych, a zbyt wiele składa się obietnic bez pokrycia dotyczących kolejnych wydatków.

To tylko kilka zdań wprowadzenia ze strony sprawdzsamorzad.pl, więcej przeczytacie oczywiście na samej stronie. Na portalu Nasz Szydłowiec postaramy się oczywiście przyjrzeć naszej Gminie i Powiatowi. Jak wyglądają finanse naszych samorządów i na co wydawane są nasze pieniądze. Zapraszamy!

Na początek – POWIAT SZYDŁOWIECKI: sprawdzampowiat1

Nie oznacza to, że wzrost wydatków jest zawsze zły, a spadek dobry – sam możesz to ocenić!

sprawdzampowiat2

sprawdzampowiat3

sprawdzampowiat4

sprawdzampowiat5

sprawdzampowiat6

OŚWIATA i WYCHOWANIE

sprawdzampowiat7

ADMINISTRACJA PUBLICZNA

sprawdzampowiat8

POMOC SPOŁECZNA

sprawdzampowiat9

OCHRONA ZDROWIA

sprawdzampowiat10

 

TRANSPORT i ŁĄCZNOŚĆsprawdzampowiat11

sprawdzampowiat12

sprawdzampowiat13

sprawdzampowiat14

sprawdzampowiat15

sprawdzampowiat16

WIĘCEJ INFO NA TEMAT POWIATU SZYDŁOWIECKIEGO ZNAJDZIECIE TUTAJ