Plebiscyt skierowany jest do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich. Po raz pierwszy będą mogli wypowiedzieć się w tej formule na temat współpracy z samorządem i pracy urzędów.

Dziennikarze będą mogli wybrać laureatów w sześciu kategoriach: medialny prezydent, medialny burmistrz, medialny starosta, medialny wójt, najlepsza strona www urzędu, rzecznik prasowy roku 2011.

Wczoraj otrzymałem list od WGD Public Relations o treści:

„Warszawska Grupa Doradców PR zwraca się z prośbą o podzielenie się swoją zawodową opinią i nominowanie wybranej strony www urzędu lub instytucji samorządowej na Mazowszu, która według Pana wpisuje się w idee „przyjaznej mediom i społeczeństwu”

Nominacja ta jest częścią Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”, przedsięwzięcia mającego na celu zwrócenie uwagi na problem komunikacji w urzędach samorządowych. Ma też na celu nagrodzenie tych urzędów, które cechują najlepsze praktyki w tym zakresie – szczególnie pod kątem współpracy z Państwa Redakcją.

Na podstawie zebranych nominacji, wyłonieni zostaną ostatecznie laureaci Plebiscytu. Nominacja to pierwszy etap. Drugim będzie głosowanie na przełomie stycznia i lutego 2012 roku. Poprosimy wówczas dziennikarzy, również Państwa Redakcję, o wybranie laureatów w 6 kategoriach.”

Jak sądzicie, czy jest w Szydłowcu urząd, który jest przyjazny mediom i społeczeństwu? Czy jest samorządowiec czy urzędnik, który jest przyjazny mediom i społeczeństwu?  Jeżeli istnieje taka możliwość chciałbym poznać wasze zdanie w komentarzach, dlatego zachęcam, wyraźcie swoje zdanie.

Już niebawem będę musiał zgłosić swoją nominacie i przyznam, że na dzień dzisiejszy mam z tym niemały problem, bo tak na dobrą sprawę wydaje mi się, że jest to trudne zadanie i nie jest to spowodowane….nadmiarem kandydatur.