W turnieju tym wzięła udział 3-osobowa drużyna szydłowieckich zawodników w składzie: Marian Frąk (wicemistrz powiatu), Michał Orlicki (wicemistrz powiatu juniorów młodszych) i Sławomir Berus. Łącznie w zawodach zagrało 26 szachistów i szachistek z różnych stron.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Sławomir Berus z Sadku, gm. Szydłowiec, który uzyskując 4 pkt. (z 7 ) zajął dobre 11 miejsce w turnieju. Dobrze wypadł też w tej stawce nasz 9-letni junior Michał Orlicki (na zdjęciu), który zdobywając 3 pkt. uplasował się na 15 miejscu. Natomiast Marian Frąk odniósł 2 zwycięstwa, 2 partie zakończył remisem i przy 3 porażkach zajął 14 miejsce, ale był jednym z dwóch zawodników, którym udało się zremisować ze zwycięzcą turnieju Włodzimierzem Grabowskim z Końskich – 6 pkt. (5 zwycięstw i 2 remisy, bez porażki).

W zawodach w kategorii juniorów Michał Orlicki, Który jest mieszkańcem gm. Jastrząb i uczniem PSP nr 1 w Szydłowcu zajął 3 miejsce. W kategorii juniorów zwyciężyła dobrze grająca zawodniczka spod Ostrowca Św. Gabriela Krajewska, posiadająca III kat. szachową, która znalazła się w pierwszej 10-tce, dokładnie na 10 miejscu- 4 pkt. i otrzymała nagrodę od klubu szachowego „Wieża” Szydłowiec, którą wręczył Marian Frąk.

O sile turnieju niech świadczy fakt, że aż 18 zawodników posiadało kategorie szachowe, w tym wysokie I i II- gie. Turnieje bliżyńskie są cenne i mają za sobą 35-letnią tradycję (jubileusz taki obchodzono jesienią ub. roku).